Profile CD 60 - profile sufitowe do różnych zastosowań. Gdzie użyć profili CD60?

Profile CD 60 - profile sufitowe do różnych zastosowań. Gdzie użyć profili CD60?

1 września 2023, godz. 9:18
Materiał zewnętrzny
Udostępnij: Kopiuj link

To jeden z najważniejszych materiałów budowlanych. Używa się ich zarówno w dużych konstrukcjach, takich jak budynki przemysłowe, jak i w mniejszych - np. do sufitów podwieszanych podczas wykańczania wnętrz. Zobacz, jak profile CD 60 wykorzystuje się w budownictwie.

Profile CD 60 w konstrukcjach metalowo-szkieletowych

Stosuje się je do budowy konstrukcji metalowo-szkieletowych, takich jak hale przemysłowe, magazyny, budynki biurowe czy mieszkalne. Tworzą podstawową strukturę budynku - powstaje z nich wytrzymała rama, do której przykręca się inne rodzaje profili i na powstałej w ten sposób konstrukcji prowadzi się dalsze prace wykończeniowe, np. mocuje płyty. Oprócz klasycznych profili w kształcie litery C, znajdziesz też materiały o formie giętej, takie jak Rigips Konvex, czyli łuk wypukły.

Ściany działowe z profili CD 60

Profile CD mogą być używane do tworzenia ścianek działowych wewnątrz budynków - np. w dużych obiektach, w których chcesz wydzielić mniejsze biura, w domach przy oddzielaniu kuchni od jadalni i na poddaszu użytkowym, które ma pełnić kilka funkcji. Tworzą one ramę dla ścian, które mogą być wypełnione materiałami izolacyjnymi lub płytami gipsowo-kartonowymi, aby uzyskać odpowiednie właściwości izolacyjne i akustyczne.

Sufit podwieszany z profili sufitowych

Profile CD 60 są często stosowane do tworzenia sufitów. Wraz z profilami UD służą jako rusztowanie dla płyt sufitowych lub paneli akustycznych, a także pozwalają na ukrycie instalacji elektrycznych, wentylacyjnych czy oświetleniowych. Korzystając z tych produktów, stworzysz konstrukcje jedno- i dwupoziomowe.

Elewacje i fasady - profil główny CD

Profile CD wykorzystuje się do budowy elewacji i fasad budynków. Stanowią one podstawę dla różnych rodzajów okładzin elewacyjnych, takich jak panele aluminiowe czy płyty kompozytowe. Zapewniają stabilność zabudowy, przy czym należy pamiętać, by rozstawiać je zgodnie z zaleceniami producenta, by uniknąć odkształcania się płyt i ich pękania.

Podłogi i stropy  - CD 60 to produkt uniwersalny 

Profile CD mogą być używane jako elementy konstrukcyjne podłóg i stropów. Tworzą one rusztowanie, na którym umieszcza się płyty podłogowe lub stropowe. Profile do płyt wykonane są z blachy stalowej ocynkowanej, dzięki czemu zapewniają doskonałą nośność i trwałość.

Profile sufitowe CD60 w przemyśle

Profile CD są powszechnie stosowane do budowy regałów, platform, klatek schodowych i konstrukcji nośnych dla maszyn i urządzeń. Wykazują odporność na działanie wilgoci, dzięki czemu można ich używać nawet w trudnych warunkach.

Konstrukcje ogrodzeń i bram 

Profile CD mogą być używane do budowy ogrodzeń i bram. Wytrzymują zmienne warunki atmosferyczne, nie rdzewieją pod wpływem deszczu i zachowują swój kształt mimo wahań temperatury.

Inne zastosowania konstrukcyjne 

To tylko niektóre przykłady z użyciem profili CD, które mogą mieć wiele innych zastosowań w zależności od potrzeb projektu i kreatywności projektanta czy inżyniera.

Warto zaznaczyć, że profile CD są dostępne w różnych rozmiarach i grubościach, co pozwala na dostosowanie ich do konkretnych wymagań konstrukcyjnych i obciążeń. Popularność tych materiałów bierze się z ich wszechstronności, trwałości i łatwości montażu. U producenta Rigips znajdziesz profile CD w różnych wariantach, dzięki czemu dopasujesz je do swoich potrzeb. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu