Kolce do przebijania opon

W lublinieckich lasach natrafiono na kolce do przebijania opon! Nadleśnictwo apeluje o ostrożność

15 września 2023, godz. 14:54
Lubliniec.info, źródło: Nadleśnictwo Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W ostatnich dniach w kilku lokalizacjach w lesie w okolicy miejscowości Solarnia oraz Kośmidry doszło do przebicia opon w samochodach poprzez najechanie na „spinery” czyli specjalnie do tego celu przygotowane kolce – poinformowało w mediach społecznościowych Nadleśnictwo Lubliniec. Osoby odwiedzające okoliczne lasy powinny więc zachować ostrożność.

Póki co nie wiadomo jeszcze gdzie dokładnie, i ile kolców zostało wyrzuconych na drogi leśne, ale z pewnością stanowią duże niebezpieczeństwo dla osób przemieszczających się po lesie. Kolce są bardzo ostre i mogą przebić podeszwę buta, więc bardzo prosimy, zachowajcie ostrożność a o przypadkach odnalezienia takich kolców powiadomcie nas – pisze dalej Nadleśnictwo.

Przede wszystkich ostrożność powinni zachować rowerzyści, grzybiarze, biegacze, spacerowicze i inne osoby odwiedzające lasy. Nadleśnictwo wymienia tu głównie rejon w pobliżu Kośmidrów, Koszwic, Dziewiczej Góry i Solarni.

Sprawa zostanie zgłoszona na policję. Straż leśna także prowadzi czynności w tej sprawie. Jeśli posiadacie informacje o sprawcy tego nieodpowiedzialnego czynu, również prosimy o wiadomość, może być z zachowaniem anonimowość – dodaje Nadleśnictwo Lubliniec.

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu