Obwodnica Blachowni i Herb. Ogłoszenie przetargu planowane w III kwartale 2025 r.

Obwodnica Blachowni i Herb. Ogłoszenie przetargu planowane w III kwartale 2025 r.

19 września 2023, godz. 11:03
Lubliniec.info, źródło: GDDKiA / graf. track.eu
Udostępnij: Kopiuj link

Prace przygotowawcze do budowy obwodnicy Blachowni i Herb w ciągu DK46 trwają. Z najnowszych informacji wynika, że realizacja zadania rozpocznie się w nieco późniejszym terminie niż początkowo zakładano.

Budowa obwodnicy Blachowni i Herb odbywa się w ramach Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. W maju 2021 r. została podpisana umowa na opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz materiałów do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) wraz z uzyskaniem tej decyzji. 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach informuje, że zakończono już spotkania informacyjne dotyczące przebiegu obwodnicy, a zadanie przewidziano do realizacji w latach 2026-2029 (według początkowych założeń były to lata 2025-2028).

GDDKiA podaje, że długość obwodnicy wyniesie niemal 11 km. Planowane złożenie wniosku o wydanie decyzji DŚU to IV kwartał 2023 r. Planowana data ogłoszenia przetargu to z kolei III kwartał 2025 r. (początkowo przeprowadzenie procedury przetargowej miało się odbyć w terminie IV kwartał 2024 – II kwartał 2025).

Opis inwestycji

Podstawowe cele budowy obwodnicy to wyprowadzenie z obszarów miejskich ruchu tranzytowego, dzięki czemu nastąpi poprawa przepustowości i warunków ruchu na sieci dróg w Blachowni i Herbach. Uzyskamy również poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków życia mieszkańców. Nowa infrastruktura drogowa zwiększy również atrakcyjność gospodarczą Blachowni i Herb. (źródło: GDDKiA)

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu