Zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji zastępczej w Lublińcu

Zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji zastępczej w Lublińcu

31 października 2023, godz. 9:06
Lubliniec.info, źródło: UM Lubliniec / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Jak informuje Urząd Miejski w Lublińcu od czwartku 2 listopada obowiązywać będą zmiany w komunikacji zastępczej. Korekty zostały wprowadzone na wniosek mieszkańców oraz placówek edukacyjnych. Zamieszczamy najnowsze informacje.

W rozkładzie jazdy przez ul. Droniowicką – Linia nr 1, odjazdy z przystanku Cmentarz:

  • został dodany kurs busem 20-osobowym o godz. 12.50 (jak podaje Miasto Lubliniec, był to jeden z głównych postulatów, gdyż uczniowie SP1 wracający z lekcji i korzystający z przystanku na ul. Stalmacha nie mieli połączenia na przystanek Jantar o tej porze),
  • zmieniono godz. odjazdu z 14.00 na 13.50,
  • zmieniono godz. odjazdu z 15.30 na 15.40.

W rozkładzie jazdy przez ul. Częstochowską – Linia nr 2, odjazdy z przystanku Cmentarz:

  • usunięto kurs z odjazdem o godz. 13.00,
  • zmieniono godz. odjazdu z 17.30 na 17.40,
  • wprowadzono przystanek pośredni na ul. Częstochowskiej w okolicy skrzyżowania z ul. Podmiejską, gdzie znajdują się zatoki autobusowe w obydwu kierunkach. Z przystanku Częstochowska 1 będą odjazdy do Centrum Lublińca czyli na przystanek Cmentarz. Natomiast z przystanku Częstochowska 2 będą odjazdy w kierunku ul. Klonowej i dalej na przystanek Jantar.

Wykonawcą komunikacji zastępczej na czas remontu wiaduktu w ciągu DW 906 jest firma GTV Polska sp. z o.o. Oddział Częstochowa. Pełny rozkład jazdy jest dostępny >tutaj< [lokalnie.gtvbus.pl].

UM Lubliniec podaje również, że pozostałe postulaty dotyczące korekty rozkładu jazdy komunikacji zastępczej będą w dalszym ciągu przedmiotem analiz i uzgodnień z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Przy okazji przypominamy o zmianie organizacji ruchu w Lublińcu podczas uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Szczegóły >tutaj<.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu