Wykonawca projektu tunelu na ul. Częstochowskiej w Lublińcu ponownie poszukiwany

Wykonawca projektu tunelu na ul. Częstochowskiej w Lublińcu ponownie poszukiwany

6 listopada 2023, godz. 10:18
Lubliniec.info, źródło: UM Lubliniec / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Urząd Miejski w Lublińcu opublikował kolejne ogłoszenie o zamówieniu na wykonanie projektu budowlanego oraz programu funkcjonalno-użytkowego budowy dwupoziomowego skrzyżowania kolejowo-drogowego w ulicy Częstochowskiej w Lublińcu wraz z budową przejścia podziemnego.

Poprzednie postępowanie zostało unieważnione

Wcześniejszy przetarg, który miał wyłonić wykonawcę zamówienia, został unieważniony ze względu, iż oferta z najniższą ceną przewyższała kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Cena oferty wykonawcy wyniosła 1 629 750 zł, natomiast Gmina Lubliniec zamierzała przeznaczyć kwotę 1 000 000 zł. 

Na stronie Urzędu Miejskiego w Lublińcu, w zakładce „Pytania do Burmistrza” pojawiło się nawet pytanie dotyczące inwestycji. Jeden z użytkowników pytał, czy firma Safege (której to ofertę odrzucono) zaprojektuje skrzyżowanie dwupoziomowe ul. Częstochowskiej i linii kolejowej?

Burmistrz w odpowiedzi, oprócz poinformowania o unieważnieniu postępowania i rozpoczęciu nowego, oznajmił, że „realizacja inwestycji uzależniona jest jednak od możliwości pozyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych przez spółkę PKP PLK, która będzie współfinansować zadanie”.

Na czym polega zamówienie?

Jak czytamy w ogłoszeniu nowego zamówienia, „przedmiotem zamówienia jest wykonanie projektu zagospodarowania terenu wraz z projektem architektoniczno-budowlanym (projekt budowlany) oraz przygotowanie na ich podstawie programu funkcjonalno-użytkowego budowy dwupoziomowego skrzyżowania kolejowo-drogowego w zamian za likwidację jednopoziomowego skrzyżowania linii kolejowych numer 61 Kielce-Fosowskie i numer 143 Kalety-Wrocław Popowice w ciągu ulicy Częstochowskiej na terenie miasta Lubliniec wraz z budową przejścia podziemnego w śladzie obecnego przejazdu kolejowo-drogowego wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego”.

Termin składania ofert trwa do 28 listopada. Szczegóły są dostępne >tutaj< [BIP UM Lubliniec].

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu