15 nagród na 15. rocznicę Patronatu św. Edyty Stein w Lublińcu

15 nagród na 15. rocznicę Patronatu św. Edyty Stein w Lublińcu

20 listopada 2023, godz. 13:24
nadesłane: Organizatorzy konkursu
Udostępnij: Kopiuj link

Zakończył się konkurs plastyczny „Patronką miasta Święta niewiasta – Edyta Stein dla Lublińca”. Przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu lublinieckiego i został zorganizowany przez Katolicki Zespół Szkolno-Przedszkolny im. św. Edyty Stein Fundacji Edukacji Katolickiej oraz Wydawnictwo św. Macieja Apostoła w Lublińcu w celu upamiętnienia 15. rocznicy nadania Patronatu św. Edyty Stein miastu Lubliniec. Do istoty konkursu należą również: pogłębienie zainteresowania postacią współpatronki Europy, a zarazem patronki miasta Lublińca - św. Edyty Stein w kontekście jej związków biograficznych z miastem Lubliniec, ukazanie dziedzictwa kulturowego, historycznego i regionalnego patronki miasta – św. Edyty Stein w jej ukochanym mieście - Lublińcu oraz rozwijanie pasji artystycznych dzieci i młodzieży.

Do Powiatowego Konkursu Plastycznego na zakładkę do książki dla dzieci i młodzieży „Patronką miasta Święta niewiasta – Edyta Stein dla Lublińca” wpłynęło włącznie 71 prac w trzech kategoriach wiekowych z różnych zakątków powiatu lublinieckiego:

  • 27 zakładek w kategorii klas I-IV szkoły podstawowej
  • 25 zakładek w kategorii klas V-VIII szkoły podstawowej
  • 19 zakładek w kategorii szkół ponadpodstawowych.

W dniu 8 listopada br. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Jury konkursowe w składzie: Małgorzata Sosnowska – grafik, Krzysztof Hałupka – malarz, artysta, przewodniczący jury, Sylwin Bechcicki – prezes TES o/Lubliniec, w obecności organizatorów konkursu: Joanny Kierach – dyrektora Katolickiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. św. Edyty Stein oraz Czesławy Przebieracz – przedstawiciela Wydawnictwa św. Macieja Apostoła w Lublińcu, dokonało oceny prac oraz przyznało nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.

Wyniki są dostępne >tutaj<.

Prace laureatów zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej oraz wydane w formie zakładek do książek. Gala pokonkursowa połączona z wręczeniem nagród odbędzie się dnia 5 grudnia 2023r. o godz. 10.00 w auli Katolickiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. św. Edyty Stein w Lublińcu. Zapraszamy na Galę laureatów konkursu wraz z nauczycielami – opiekunami.

Serdecznie gratulujemy wszystkim 71 uczestnikom konkursu pięknych i niepowtarzalnych prac konkursowych – dwustronnych zakładek do książek, wykonanych za pomocą różnorodnych technik plastycznych, a także pasji artystycznych wizualizacji swoich odczuć i uczuć na małym skrawku papieru, oryginalnego podejścia do tematu, ukazania wielkości duchowości św. Edyty Stein poprzez cytowane jej myśli i słowa, przedstawienie związków Patronki z miastem Lubliniec oraz ukazanie dziedzictwa kulturowego i historycznego naszego miasta. To wszystko zawarli uczestnicy konkursu na zakładce konkursowej o wymiarach 5 cm x 18 cm. Za przepiękne prace z wielkim przesłaniem i wykonane z serca – dziękujemy!  

Organizatorzy konkursu

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu