Mieszkańcy Lublińca nie zawiedli! Podsumowanie zbiórki żywności

Mieszkańcy Lublińca nie zawiedli! Podsumowanie zbiórki żywności

30 listopada 2023, godz. 8:16
inf. pras. MOPS Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W miniony weekend na terenie Lublińca w czterech największych sklepach odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, która jest inicjatywą Banków Żywności zrzeszonych w Federacji Polskich Banków Żywności.

Przed Świętami Bożego Narodzenia chętnie otwarliśmy serca i portfele. Dzięki ofiarności mieszkańców, którzy zakupili i przekazali produkty spożywcze, wspieramy osoby potrzebujące z terenu Lublińca. Przez 2 dni do specjalnie ustawionych koszy, wózków sklepowych udało się zebrać 1 267 kg żywności! Jak co roku dużą część zebranego towaru stanowiły: mąka (309 kg), cukier (210 kg), makarony i ryże (295 kg), oleje i tłuszcze (189 kg). Zebrano również słodycze, konserwy mięsne i rybne, mleko, muesli, zupy, przyprawy, sosy, dżemy, herbaty. Do koszy trafiły również owoce i warzywa. 

Od poniedziałku pracownicy MOPS rozpoczęli wydawanie przygotowanych paczek najuboższym mieszkańcom Lublińca. Jak co roku MOPS wesprze osoby starsze, niepełnosprawne, schorowane, rodziny wielodzietne. Paczkami obdarowane będą również rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji. Zebrana żywność trafi do lublinieckich szkół, Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, na oddział młodzieżowy Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego, do Domu Dziennego Pobytu „Klubu Seniora”, do Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Schroniska dla Osób Bezdomnych Markot w Kokotku.

W akcję zaangażowało się 150 wolontariuszy, serdeczne podziękowania kierujemy do grona pedagogicznego i uczniów: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4, Katolickiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Św. Edyty Stein, Zespołu Szkół Zawodowych, Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza, Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego za pomoc i uczestnictwo w zbiórce, a także uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Lublińcu, pracowników i wychowanków Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. 

Bardzo dziękujemy właścicielom i pracownikom sklepów za pomoc w zorganizowaniu zbiórki oraz zrozumienie i przychylność dla naszych działań. Nasze podziękowania kierujemy również do specjalnej grupy wolontariuszy, którzy pomagali nam przy technicznej obsłudze zbiórki, tj. zwożeniu produktów ze sklepu, ich rozładunku i liczeniu.

Przekazujemy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i podzielili się zakupioną żywnością. Hojność ofiarodawców przerosła nasze oczekiwania. 

Dyrekcja i Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublińcu

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu