Choinka dotarła już na lubliniecki rynek

Choinka dotarła już na lubliniecki rynek

29 listopada 2023, godz. 11:25
Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Jak zapowiadano już wcześniej, w tym sezonie zimowym Lubliniec będzie miał choinkę. Drzewko dotarło już na rynek miejski tak, aby być gotowym na zbliżający się świąteczny jarmark.

Oprócz choinki na rynku stanęły inne ozdoby znane z poprzednich lat, takie jak: wielka bombka czy sanie z reniferami. Nie zabrakło również iluminacji świelnych rozmieszczonych na ulicach w całym mieście.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, jak informował Urząd Miejski, ze względu na potrzebę ograniczenia zużycia energii, świąteczne iluminacje były mocno ograniczone. Na rynku nie stanęła również wtedy choinka, co było jednak spowodowane dodatkowym uszkodzeniem konstrukcji drzewka jeszcze we wcześniejszych latach. 

Pozostałe zimowo-świąteczne atrakcje

Jednocześnie przypominamy, że planowo od 6 grudnia ma zostać uruchomione miejskie lodowisko na bulwarze im. Franciszka Grotowskiego (więcej informacji >tutaj<). Dodatkowo w najbliższą niedzielę, 3 grudnia, odbędzie się jarmark świąteczny na lublinieckim rynku. Stoiska ze świątecznymi wyrobami będą dostępne w godzinach 14:00-18:00. O godzinie 16:00 zaplanowano występ młodych artystów MDK Lubliniec oraz powitanie Świętego Mikołaja.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu