Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Cytryna i jabłko na policyjnym radiowozie

Kwaśna cytryna za złamanie przepisów. Kolejna taka akcja policji w Lublińcu

29 listopada 2023, godz. 9:00
Lubliniec.info, źródło: KPP Lubliniec / zdj. arch. KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W zeszłym tygodniu, dokładnie 21 listopada, obchodziliśmy „Dzień życzliwości”. Podobnie jak w ubiegłym roku, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, wspólnie z młodzieżą z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących, przeprowadzili akcję profilaktyczną o nazwie „Jabłuszko czy cytrynka”.

Działania przeprowadzono przy ul. Stalmacha w Lublińcu. Za złamanie obowiązujących przepisów ruchu drogowego, kierowcom groziła nietypowa i oryginalna kara.

Podczas prowadzonych działań, karę za popełnione wykroczenia wymierzała młodzież. Każdy kierowca, który nie stosował się do przepisów, z uśmiechem na ustach musiał zjeść plasterek cytryny. Kierujący, którzy jechali zgodnie z przepisami, za wzorową jazdę otrzymywali jabłuszko. Z relacji kierowców wynika, że akcja spotyka się z akceptacją i zadowoleniem kontrolowanych osób, które pomimo przewinień, spotkały się z uśmiechem i życzliwością kontrolujących ich mundurowych – relacjonuje KPP w Lublińcu.

zdj. KPP w Lublińcu

Wzajemny szacunek i życzliwość jest potrzebna wobec wszystkich uczestników ruchu drogowego. Stosując się do obowiązujących przepisów oraz zachowują ostrożność i kulturę jazdy, można znacząco poprawić bezpieczeństwo.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu