Zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji zastępczej

Zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji zastępczej

6 grudnia 2023, godz. 7:59
źródło: UM Lubliniec / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Urząd Miejski w Lublińcu informuje o zmianach w rozkładzie jazdy komunikacji zastępczej na czas remontu wiaduktu w ciągu DW 906. Poniżej zamieszczamy szczegółową informację UM Lubliniec.

Na wniosek mieszkańców, a zwłaszcza rodziców dzieci uczęszczających do szkół Burmistrz Miasta Lublińca wystąpił do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach o zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji zastępczej w zakresie zwiększenia ilości kursów w godzinach porannych i wprowadzenia dodatkowego kursu o godzinie 7:20 z przystanku „Jantar”.

Wniosek Burmistrza Miasta Lublińca w tym zakresie został uwzględniony i do rozkładu jazdy „Komunikacji zastępczej wiadukt 906” wprowadzono zmiany oraz dodatkowe połączenie:

  • o godz. 7:20 na Linii nr 1 (trasa przez ul. Droniowicką) z przystanku „Jantar”, które będzie realizowane busem 20 osobowym, natomiast kolejne dwa dotychczasowe połączenia tj.
  • o godz. 7:30 i 7:40 realizowane będą busem 8 osobowym.         

Z uwagi na powyższe został również nieznacznie zmieniony rozkład jazdy w godzinach porannych na Linii nr 1 (przez ul. Droniowicką) z przystanku „Cmentarz”:

  • o godz. 7:15 (bus 8 osobowy) dotychczasowy kurs o godz. 7:10
  • o godz. 7:45 (bus 20 osobowy) dotychczasowy kurs o godz. 7:30 
  • zlikwidowano dotychczasowy kurs o godz. 8.00
  • o godz. 8:45 (bus 20 osobowy) dotychczasowy kurs o godz. 9:00

Prosimy mieć na uwadze powyższe zmiany przy planowaniu drogi do szkoły.             

Ponadto zwracamy się z prośbą do mieszkańców korzystających z komunikacji zastępczej w godzinach porannych, aby w miarę możliwości korzystali z innych połączeń  przed godz. 8:00 z uwagi na to, że dowóz dzieci do szkół jest priorytetowy.

Poniżej do pobrania nowy rozkład jazdy z przystanku Jantar.
             
Do rozkładu jazdy zostały wprowadzone również inne zmiany. Ze wszystkimi zmianami w rozkładzie jazdy (nie tylko wymienionymi powyżej) „Komunikacji zastępczej wiadukt 906”, które będą obowiązywały od dnia 6 grudnia 2023 r. można zapoznać się na stronie internetowej firmy GTVBUS Polska Sp. z o.o.

link: https://lokalnie.gtvbus.pl/lubliniec-komunikacja-zastepcza/

Komentarze

M
Mieszkanka Lublińca 9 grudnia 2023, godz. 13:35
Zgłoś
Komunikacja

Mam pytanie. Jeżeli to jest komunikacja zastępcza busami to jaka była przedtem komunikacja?

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu