Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Spektakl „Pieśń nad Pieśniami” w Domu Kultury w Koszęcinie

Spektakl „Pieśń nad Pieśniami” w Domu Kultury w Koszęcinie

6 grudnia 2023, godz. 8:29
inf. pras.
Udostępnij: Kopiuj link

Teatr EXIT zaprasza na spektakl pt. „Pieśń nad Pieśniami”, który odbędzie się w Domu Kultury w Koszęcinie (ul. Sobieskiego 11a) 8 grudnia o godzinie 18.00. 

Ukryte piękno tego świata, wrażliwość krusząca dotychczasowe schematy myślenia i rzadko spotykana wymiana darów – to wszystko czeka na widzów spektaklu muzycznego „Pieśń nad pieśniami” w wykonaniu Teatru EXIT. Uznani, pełnosprawni oraz niepełnosprawni artyści, „zdrowemu”, „pięknemu”, i „nowoczesnemu” światu opowiadają… o miłości.

Po spektaklu odbędzie się spotkanie i rozmowa z aktorami Teatru Exit. Więcej o Teatrze EXIT można przeczytać na stronie http://teatrexit.pl/

„Wszyscy wiemy, że tabliczka „Exit” umieszczana w sklepach, biurach czy innych miejscach publicznych, oznacza wyjście awaryjne. Dla mojej ekipy praca w tym teatrze stała się czymś takim. Pomaga wyjść z niewoli niepełnosprawności” – mówi Maciej Sikorski Założyciel Teatru EXIT.

Teatr EXIT to przestrzeń, w której spotykają się dwa światy – osoby z deficytami: cierpiące na czterokończynowe porażenie mózgowe, niewidome, niepełnosprawne intelektualnie oraz artyści o uznanym dorobku. Te pozornie odległe przestrzenie łączy wspólna pasja – teatr i muzyka. Ich spotkanie sprowadza się do wzajemnego uczenia się siebie. Tylko wówczas możliwe jest prawdziwe przyjecie siebie nawzajem, czyli wspólna wymiana darów.

W Teatrze Exit szukamy wspólnie prawdziwego piękna, a nie atrakcyjności. Chcemy naszą sztuką budować człowieka, prowadzić go ku prawdziwemu szczęściu, a nie ulotnej przyjemności, którą jakże często ze szczęściem mylimy. Nasza twórczość opiera się w wielkiej części na Słowie Bożym, gdyż wierzymy, że to ono ma moc zmieniać ludzi i prowadzić ich do prawdziwego szczęścia. Mamy ambicję tworzyć rzeczy piękne w świecie zawłaszczonym przez brzydotę. Nie chcemy skandalu czy szyderstwa, chcemy spotkania i relacji. Pragniemy dawać przykład ludziom cierpiącym, mówić im, że jest nadzieja, że nie można się poddawać. Osobom zdrowym zaś pokazać piękno wynikające z dzielenia się i pomagania innym.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu