Byk spacerował po ulicach Boronowa

Byk spacerował po ulicach Boronowa

20 grudnia 2023, godz. 8:08
Lubliniec.info, źródło: KPP Lubliniec / zdj. KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

We wtorkowe przedpołudnie 19 grudnia policjanci musieli podjąć niecodzienną interwencję. Okazało się, że po jednej z ulic w Boronowie, bez żadnego nadzoru, spaceruje byk.

Wysłany tam patrol zastał zwierzę, stojące na środku drogi, pozostałe stado stało spokojnie za ogrodzeniem. Byk nie wyglądał na przestraszonego i za nic miały stojący przed nim radiowóz. Dzielnicowy z Komisariatu w Woźnikach zachował spokój i wykorzystując radiowóz, kontrolował zachowanie byka, w końcu udało mu się doprowadzić do tego, że zwierzę zeszło z drogi – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Z relacji policji wynika, że całe zdarzenie przebiegło spokojnie. Byk, o imieniu „Maciuś”, opuścił jezdnie, a następnie położył się przy bramie. Następnie na miejsce przybył opiekun zwierzęcia, który oświadczył, że byk sforsował ogrodzenie i wydostał się na zewnątrz.

Maciuś po zawołaniu go przez opiekuna po imieniu grzecznie poszedł za nim i dołączył do reszty stada. Policjanci zastosowali w stosunku do nadzorcy stada pouczenie – informuje KPP w Lublińcu.

Policja przypomina, że za zachowanie zwierząt i wyrządzone przez nie szkody zawsze odpowiada właściciel. W niektórych sytuacjach można otrzymać karę grzywny, nawet do 1000 zł.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu