Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Lublińcu!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Lublińcu!

10 stycznia 2024, godz. 8:16
nadesłane: Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W niedzielę 28 stycznia, już po raz 32. w Polsce i na świecie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Również w Lublińcu na ulice miasta wyjdą wolontariusze z charakterystycznymi puszkami, a w Miejskim Domu Kultury odbędą się licytacje i koncerty.

32. Finał WOŚP odbędzie się pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Tegoroczne motto zbiórki brzmi „Tu wszystko gra OK!”.

„32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Fundacja planuje kupić urządzania dla diagnostyki obrazowej, czynnościowej, endoskopowej, habilitacji oraz torakochirgurgii” – czytamy na stronie głównej WOŚP.

W Lublińcu główne wydarzenia WOŚP skupione są jak co roku wokół Miejskiego Domu Kultury. Tutaj działał będzie sztab, będą odbywać się koncerty i licytacje. Oprócz gadżetów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, będzie można wylicytować inne atrakcyjne przedmioty czy usługi! Dodatkowo już niebawem uruchomione zostaną licytacje prowadzone na Allegro, które znajdziecie wpisując w wyszukiwarce Allegro „Sztab Lubliniec” – o tym 
co będzie przedmiotem licytacji lubliniecki sztab poinformuje niebawem. Wszystkie zebrane w czasie licytacji pieniądze zasilą konto WOŚP.

Chcesz grać razem z nami i WOŚP w czasie 32. Finału WOŚP? Dorzuć się do naszej sztabowej eSkarbonki już dzisiaj! eSkarbonka to wirtualna puszka, na którą wpłat można dokonywać już teraz, bez wychodzenia z domu – zachęca Karolina Groblińska-Kandora, szefowa lublinieckiego sztabu od 16 lat.

Link do eSkarbonki https://eskarbonka.wosp.org.pl/zezopuhebi 

Od godziny 15:00 na scenie pojawiać się będą artyści. Zobaczymy  wspólny program sekcji wokalnych i tanecznych, działających w MDK. Pojawią się również sekcje break dance i street dance, formacje taneczne, Mażoretki, Zespół Pieśni i Tańca „HALKA” oraz Za Młodzi na Sen. Artystyczne występy będą przeplatane licytacjami. W trakcie trwania koncertu na skwerze przed MDK kąpieli zażywać będą Lublinieckie Morsy.

W chwili obecnej sztab poszukuje chętnych, którzy przekażą swoje wypieki oraz przetwory na kiermasz, który odbędzie się w dniu finału w Galerii pod Glinianym Aniołem. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 34 351 06 87 w godz. 8:00-15:00. Wyraź swoje serce na słodko – upiecz ciasto na lubliniecki kiermasz dla WOŚP.

Oprócz odbywającego się od kilku lat kiermaszu ciast i przetworów w dniu finału w Galerii pod Glinianym Aniołem każdy chętny będzie mógł wydziergać serce. W godzinach 12:00-18:00 uczestniczki grupy „Szydełkowanie na zawołanie” poprowadzą  warsztaty robienia serc na szydełku.

Śledźcie fanpage Miejskiego Domu Kultury oraz Sztabu WOŚP Lubliniec, a 28 stycznia zagrajcie z najpiękniejszą orkiestrą na świecie! Do zobaczenia w Miejskim Domu Kultury o godz. 15:00!

Komentarze

S
seven 10 stycznia 2024, godz. 11:48
Zgłoś
Nie zapominajcie bilbordów podczas wyborów

Nie gram

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu