Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

W ubiegłym tygodniu zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców

W ubiegłym tygodniu zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców

16 stycznia 2024, godz. 10:03
Lubliniec.info, źródło: KPP Lubliniec / zdj. KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Nietrzeźwi kierowcy to wciąż problem na drogach w naszym regionie. Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu, w ubiegłym tygodniu zatrzymano trzy osoby, które prowadziły pojazd po alkoholu. W jednej z sytuacji doszło do kolizji drogowej.

We wtorek 9 stycznia w Woźnikach na ul. Cegielnianej kierujący peugeotem, doprowadził do kolizji drogowej. Okazało się, że jest nietrzeźwy, a badanie wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie.

Dzień później, na ul. Damrota w Lublińcu zatrzymano do kontroli rowerzystę. Przeprowadzone badanie wykazało prawie 1,5 promila.

Na ul. Podmiejskiej w Lublińcu, 11 stycznia, jeden z kierowców przekroczył dopuszczalną prędkość. Podczas kontroli policjanci wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało prawie pół promila. Kierowca otrzymał mandat karny za przekroczenie prędkości i odpowie za jazdę po spożyciu alkoholu.

Za przekroczenie dozwolonego limitu alkoholu w wydychanym powietrzu (czyli 0.1mg w dm3 w wydychanym powietrzu lub 0,2 promila stężenia alkoholu we krwi) grozi grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat. Jeżeli poziom alkoholu we krwi jest większy i przekracza 0,5 promila, kierujący dopuścił się przestępstwa, grozi za to pozbawienie wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia samochodu nawet do 10 lat. Jednak największą ceną za jazdę po alkoholu może okazać się spowodowanie wypadku drogowego, gdzie śmierć poniesie inny człowiek, z konsekwencjami tego pozostaniemy do końca życia – informuje lubliniecka policja, apelując jednocześnie o przestrzeganie przepisów, zachowanie odpowiedzialności i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu