„Ssaki świata” w MDK Lubliniec. Spotkanie z Andrzejem Pająkiem [ZDJĘCIA]

„Ssaki świata” w MDK Lubliniec. Spotkanie z Andrzejem Pająkiem [ZDJĘCIA]

6 lutego 2024, godz. 13:09
nadesłane: Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W poniedziałek 5 lutego, w ramach „Ferii z MDK”, odbyło się spotkanie „Ssaki świata” z przyrodnikiem Andrzejem Pająkiem. Ten zimowy poranek przyciągnął fanów zwierząt. Przybyły  osoby, które już nie raz uczestniczyły w wykładach Andrzeja Pająka, ale także nowi zainteresowani.

Młodzi słuchacze, razem z opiekunami, z zaciekawieniem wysłuchali tego, co przyrodnik miał do opowiedzenia. Największa radość zapanowała, gdy na żywo można było zobaczyć małe zwierzątka. Była także możliwość ich dotknięciach. 

Tenrek to gatunek jeża, który chodzi po drzewach. Andrzej Pająk jest jednym z czterech jego hodowców w Polsce i zaprezentował w poniedziałkowy poranek przedstawiciela tego gatunku. Można było również zobaczyć m.in. chomiki, myszy, szczury, a także koszatniczkę i tchórza. Serca publiczności skradła urocza samiczka jeża pigmejskiego oraz kawie domowe, popularnie zwane świnkami morskimi. 

Spotkanie należało do bardzo udanych, dzieci z chęcią fotografowały małe zwierzątka i reagowały dużym entuzjazmem podczas bliskiego spotkania z nimi. Dziękujemy, że tak licznie przybyliście do domu kultury, mimo deszczowej i kapryśnej aury. 

Galeria: „Ssaki świata” w MDK Lubliniec. Spotkanie z Andrzejem Pająkiem

„Ssaki świata” w MDK Lubliniec. Spotkanie z Andrzejem Pająkiem / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec „Ssaki świata” w MDK Lubliniec. Spotkanie z Andrzejem Pająkiem / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec „Ssaki świata” w MDK Lubliniec. Spotkanie z Andrzejem Pająkiem / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec „Ssaki świata” w MDK Lubliniec. Spotkanie z Andrzejem Pająkiem / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec „Ssaki świata” w MDK Lubliniec. Spotkanie z Andrzejem Pająkiem / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu