Zimowy odpoczynek dobiegł końca. Podsumowanie ferii w MDK Lubliniec

Zimowy odpoczynek dobiegł końca. Podsumowanie ferii w MDK Lubliniec

13 lutego 2024, godz. 8:19
nadesłane: Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W dniach 7 i 8 lutego 2024 roku dzieci i młodzież uczestniczyły w zajęciach „Poduszkowce” prowadzonych przez instruktor Monikę Klimzę-Gryc w ramach „Ferii z MDK”. 9 lutego 2024 w Miejskim Domu Kultury licznie pojawili się młodzi kinomani podczas poranku z filmem „Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa”. Ferie zimowe 2024 w naszym województwie już się zakończyły, był to jednak czas na odpoczynek i naładowanie akumulatorów. 

W minioną środę podczas zajęć, dzieci na kartkach papieru naszkicowały projekt poduszki, jaką chcieli wykonać. Następnie z pomocą flamastrów i markerów przeniosły wzór na materiał i wycięły go  nożyczkami. Nie lada wyzwaniem było wypchanie poduszki wypełnieniem. Przysporzyło to jednak wiele śmiechu i dobrej zabawy! Najbardziej wytrwali zszywali kawałki materiału za pomocą nitki i igły. Instruktor Monika Klimza-Gryc pomogła w złączeniu używając kleju na gorąco.  

W czwartkowy poranek uczestników zainspirowała przypadająca okazja, czyli tłusty czwartek. Powstały piękne poduszki w kształcie donutów i pączków. Z pomocą kolorowych diamencików, a także wyciętych kawałków filcu, udało się udekorować „wypieki”. Cieszymy się, że zajęcia sprawiły Wam tyle radości i mogliście podczas nich być tacy kreatywni.

Piątkowy poranek, w holu MDK-u, w długiej kolejce ustawili się młodzi widzowie lublinieckiego Kina „Karolinka”, którzy wzięli udział w seansie „Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa”. Po filmie do Laboratorium Gier Planszowych i wspólnej zabawy zaprosiła prowadząca Paulina Wojtulek. To był miło spędzony czas. 

Ferie zimowe już się zakończyły, cieszymy się, że tak licznie odwiedziliście progi MDK. Pełni energii do działania i z uśmiechem na ustach wróćcie do swoich codziennych obowiązków. Zapraszamy już za rok! 

Galeria: Ferie w MDK Lubliniec 2024

Ferie w MDK Lubliniec 2024 / zdj. Paulina Wojtulek Ferie w MDK Lubliniec 2024 / zdj. Paulina Wojtulek Ferie w MDK Lubliniec 2024 / zdj. Paulina Wojtulek Ferie w MDK Lubliniec 2024 / zdj. Paulina Wojtulek Ferie w MDK Lubliniec 2024 / zdj. Paulina Wojtulek
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu