Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Kontrole parkowania. Gdzie w Lublińcu można spodziewać się patroli policji i straży miejskiej?

Kontrole parkowania. Gdzie w Lublińcu można spodziewać się patroli policji i straży miejskiej?

9 lutego 2024, godz. 14:09
Lubliniec.info, źródło: KPP Lubliniec / zdj. ilustr.
Udostępnij: Kopiuj link

Jak czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Lublińcu, straż miejska wraz z policją podejmuje wspólne działania w zakresie kontroli parkowania w miejscach niedozwolonych. W związku z tym w niektórych lokalizacjach można częściej spodziewać się patroli.

Aktualnie mieszkańcy zgłaszają naruszanie przepisów związanych z parkowaniem w rejonie ul. Inwestycyjnej, skrzyżowania ul. Paderewskiego z ul. Karola Miarki oraz skrzyżowania ul. Zachodniej z ul. Szafera. Mieszkańcy zgłaszają także uwagi związane z parkowaniem pojazdów w rejonie ul. Poprzecznej i Tylnej, a z kolei operator monitoringu zgłasza parkowania w rejonie ul. Niedurnego, gdzie zakaz parkowania wynika z konieczności zapewnienia przejazdu pojazdom Straży Pożarnej w przypadku pożaru w ścisłym centrum miasta – czytamy na stronie UM. Właśnie tych miejscach należy spodziewać się częstszych kontroli.

W 2023 roku straż miejska kładła szczególny nacisk na patrole w rejonie ul. 11 Listopada (naruszania przepisów parkowania), skateparku przy ul. Stawowej i boiska przy ul. Wyszyńskiego (spożywanie alkoholu i palenie tytoniu) czy ul. Cyrana (również spożywanie alkoholu). Te miejsca będą patrolowane przez straż miejską i policję również w tym roku.

Przydatnym narzędziem w zakresie identyfikacji zagrożeń jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej mieszkańcy mogą dowiedzieć się, do jakich wykroczeń dochodzi w konkretnych lokalizacjach. Można także samemu zgłosić zagrożenie. Mapa znajduje się na stronie policji, link zamieszczamy >tutaj<.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu