Traktory blokujący skrzyżowanie DK 11 i 46 między Lublińcem a Lisowicami, obok policyjny radiowóz

Protest rolników w powiecie lublinieckim

10 lutego 2024, godz. 12:20
Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

W piątek 9 lutego w wielu miejscach w Polsce zaplanowane były protesty rolników. Na lokalne drogi wyjechali także przedstawiciele branży rolnej z powiatu lublinieckiego, gromadząc się m.in. w rejonie skrzyżowania DK 11 i 46 pomiędzy Lublińcem a Lisowicami. Protest przejechał również przez centrum miasta.

Wolno poruszający się sznur ciągników wyjechał z Ciasnej, przemieszczając się DK 11 w kierunku Lublińca. Na całej trasie, jak i na skrzyżowaniu DK 11 z DK 46 (między Lublińcem a Lisowicami) panowały spore utrudnienia w ruchu drogowym. Następnie protest przejechał przez Lubliniec. Zablokowane były drogi i ronda w centrum miasta. Nad przebiegiem protestu czuwali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, którzy w kluczowych miejscach kierowali ruchem. Podobnie sytuacja wyglądała w gminie Woźniki, gdzie rolnicy blokowali obwodnicę i wjazd na autostradę A1.

Ciąg traktorów przejeżdżających przez centrum Lublińca, al. Solidarności, 09.02.2024 r.

Rolnicy przejeżdżający przez centrum Lublińca, al. Solidarności, 09.02.2024 r.

Protestujący w całej Polsce rolnicy sprzeciwiają się m.in. wprowadzaniu Zielonego Ładu i napływowi towarów z Ukrainy. Zwracają również uwagę, że ze względu na obciążenie wysokimi kosztami produkcji, rolnicy z krajów Unii Europejskiej nie są dzisiaj w stanie konkurować z producentami zewnętrznymi. Pełny Komunikat NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” jest dostępny >tutaj<. 

W sobotę i niedzielę rolnicy będą wspierać protestujących w gminie Dobrodzień, w której zdecydowano się na działania całodobowe. Od poniedziałku będą kontynuować akcję w różnych miejscach w powiecie lublinieckim. Nie wykluczają przy tym wjazdu do centrum Lublińca.

Galeria: Protest rolników w powiecie lublinieckim (09.02.2024)

Protest rolników w powiecie lublinieckim z dnia 9 lutego 2024, skrzyżowanie DK 11 i DK 46 między Lublińcem a Lisowicami Protest rolników w powiecie lublinieckim z dnia 9 lutego 2024, skrzyżowanie DK 11 i DK 46 między Lublińcem a Lisowicami Protest rolników w powiecie lublinieckim z dnia 9 lutego 2024, skrzyżowanie DK 11 i DK 46 między Lublińcem a Lisowicami Protest rolników w powiecie lublinieckim z dnia 9 lutego 2024, skrzyżowanie DK 11 i DK 46 między Lublińcem a Lisowicami Protest rolników w powiecie lublinieckim z dnia 9 lutego 2024, skrzyżowanie DK 11 i DK 46 między Lublińcem a Lisowicami
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu