Tragedia na poligonie pod Lublińcem

Tragedia na poligonie pod Lublińcem

25 marca 2024, godz. 13:23
Lubliniec.info, źródło: PAP, WCZK, DGRSZ / zdj. ilustr.
Udostępnij: Kopiuj link

Jak czytamy na stronie Polskiej Agencji Prasowej, w poniedziałek 25 marca, przed godziną 11:00, na terenie dawnego 13. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Solarni podczas ćwiczeń wysadzania trotylu doszło do wypadku, w którym poszkodowane zostały dwie osoby. W wyniku obrażeń zmarły. Informację potwierdziło Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Informację na platformie X potwierdza również Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz:

"Dziś w czasie wykonywania zadań służbowych w Solarni w powiecie lublinieckim zginęło dwóch saperów 5. Tarnogórskiego Pułku Chemicznego. W tych tragicznych chwilach nasze myśli i modlitwy są z Rodzinami żołnierzy. Rodziny są pod opieką wojska. Udzielane jest także wsparcie psychologiczne" - czytamy w poście Ministra Obrony Narodowej.


O zdarzeniu informuje również na platformie X Dowództwo Generalne:

"W godzinach dopołudniowych w Lublińcu podczas zajęć z użyciem materiałów wybuchowych doszło do nieszczęśliwego wypadku, z udziałem żołnierzy 5 Pułku Chemicznego. W wyniku ciężkich obrażeń zmarło dwóch żołnierzy".


"Na miejsce zdarzenia udał się Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Marek Sokołowski. Rodzinom zmarłych żołnierzy zostało udzielone wsparcie i pomoc psychologiczna" - informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych na facebooku. "Szeroko pojętego wsparcia udziela jednostka wojskowa. Dalsza pomoc zarówno psychologiczna, jak i organizacyjna będzie kontynuowana w zależności od potrzeb rodzin.  Czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadzi Oddział Żandarmerii Wojskowej w Krakowie" - czytamy dalej.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu