Starostwo: Funkcjonowanie Oddziału Chirurgii SP ZOZ w Lublińcu nie jest zagrożone

Starostwo: Funkcjonowanie Oddziału Chirurgii SP ZOZ w Lublińcu nie jest zagrożone

4 kwietnia 2024, godz. 8:52
Lubliniec.info / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

W przestrzeni publicznej oraz w mediach społecznościowych pojawiły się informacje o możliwym zawieszeniu działania Oddziału Chirurgii Szpitala Powiatowego w Lublińcu. Starostwo uspokaja i informuje, że funkcjonowanie Oddziału nie jest zagrożone.

Na naszą redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy wiadomość od anonimowej osoby, która podała, że posiada informacje dotyczące prawdopodobnego zawieszenia działania Oddziału Chirurgii w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu:

- Wg posiadanych przeze mnie informacji dwóch lekarzy znalazło inne miejsce pracy (poza naszym miastem). Nie chcę podawać ich danych personalnych. W najbliższym czasie złożą oni wypowiedzenia, a przez to oddział nie będzie miał wystarczającej ilości lekarzy, aby mógł funkcjonować. Dopóki jednak wypowiedzenia nie będą złożone, szpital oficjalnie nie może i nie ogłosi sytuacji niewystarczającego personelu na jednym z kluczowych oddziałów - a to na razie umożliwia unikanie jednoznacznej odpowiedzi – czytamy w przesłanej do nas wiadomości.

Już wcześniej w Szpitalu zostało zawieszone działanie Oddziału Pediatrycznego. Z tego też powodu informacje o możliwym odejściu kolejnych lekarzy są dla wielu mieszkańców bardzo niepokojące. W celu wyjaśnienia sprawy, zwróciliśmy się z zapytaniem prasowym do Starostwa Powiatowego. W przesłanej odpowiedzi czytamy, że Oddział Chirurgii nie jest zagrożony:

- Uprzejmie informuję, że funkcjonowanie Oddziału Chirurgii SP ZOZ w Lublińcu nie jest zagrożone. Oddział Chirurgii ma wymaganą obsadę medyczną i działa bez zakłóceń – informuje Dominika Łupierz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Lublińcu.

(Zapytanie prasowe skierowaliśmy również bezpośrednio do SP ZOZ w Lublińcu. Na ten moment nie otrzymaliśmy odpowiedzi.)

Na stronie Szpitala można znaleźć jednak nowe ogłoszenie, w którym czytamy, że SP ZOZ w Lublińcu zatrudni lekarzy specjalistów z dziedziny chirurgii ogólnej bądź w trakcie specjalizacji do pracy na oddziale oraz dyżurach. Czy lekarzy rzeczywiście więc brakuje?

- Niestety, przy permanentnym braku lekarzy ruchy kadrowe są częścią systemu ochrony zdrowia wszystkich szpitali. W związku z tym na stronach internetowych podmiotów leczniczych publikuje się ogłoszenia, dotyczące zatrudnienia lekarzy wszystkich specjalizacji – informuje rzecznik Starostwa Powiatowego.

Oczy wielu mieszkańców Lublińca i okolicznych miejscowości od dłuższego czasu są zwrócone na Szpital Powiatowy. Od 1 listopada 2023 roku zostało zawieszone funkcjonowanie Oddziału Pediatrycznego tejże placówki. Z tego też powodu mieszkańcy powiatu muszą jeździć z dziećmi do szpitali w Częstochowie lub Tarnowskich Górach. Czy ostatecznie uda się poprawić sytuację SP ZOZ w Lublińcu?

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu