Dajmy się porwać do świata pełnego filmowych melodii

Dajmy się porwać do świata pełnego filmowych melodii. Koncert „Kocham kino” w MDK Lubliniec

23 kwietnia 2024, godz. 8:52
nadesłane: Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

9 maja o godzinie 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbędzie się koncert muzyki filmowej „Kocham kino” w wykonaniu Kwintetu Śląskich Kameralistów. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 

Kwintet Śląskich Kameralistów powstał przed ponad dwudziestu laty jako kwartet smyczkowy, by po kilku latach powiększyć skład o kontrabas i tym samym rozszerzyć repertuar. Zespół nie ogranicza się tylko do muzyki klasycznej, ale chętnie czerpie z innych gatunków, czego dowodem są dwie pierwsze płyty: "Ba...Rockowo" i "Mecyje".

Podczas koncertu usłyszeć będzie można największe klasyki polskiej muzyki filmowej. Publiczność przypomnieć sobie będzie mogła znakomite kompozycje m.in. Wojciecha Kilara, Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, Waldemara Kazaneckiego, czy Henryka Kuźniaka.  „Alternatywy 4”, „Vabank”, „Ziemia obiecana”, „Pan Tadeusz” – niezapomniane standardy z tych i wielu innych filmów oraz seriali wybrzmią w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. 

Organizatorem koncertu jest Towarzystwo Muzyczne Śląskich Kameralistów, zadanie dofinansowano z budżetu Miasta Lubliniec.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu