Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Przedszkolaki odwiedziły Lubitekę [ZDJĘCIA]

Przedszkolaki odwiedziły Lubitekę [ZDJĘCIA]

9 maja 2024, godz. 9:14
nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

W miesiącu kwietniu w Lubitece odbyły się interesujące lekcje biblioteczne, warsztaty oraz oprowadzania dla przedszkolaków.

Grupa Pszczółek z Przedszkola Miejskiego nr 8 jako pierwsza odwiedziła bibliotekę. Dzieci zwiedzały i bliżej poznawały najważniejsze jej miejsca: wypożyczalnię dla dorosłych, oddział dziecięcy, salę wielofunkcyjną, salę komputerową. Wysłuchały także bajki "Magiczna Gąsienica" w postaci teatrzyku kamishibai. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały pamiątkowe zakładki do książek. 

Tygryski  z Przedszkola Miejskiego nr 7 wysłuchały lekcji o książkach. Dzieci dowiedziały się, jak powinny się z nimi obchodzić i poznały zasady korzystania z biblioteki. Na zakończenie spotkania pokolorowały zakładki, dzięki którym będą mogły dbać o czytane książeczki.

Dzieci z grupy Słoneczek z Przedszkola Miejskiego nr 8 odwiedziły bibliotekę, by poznać jej zakątki. Dowiedziały się, w jaki sposób wypożyczać w bibliotece materiały i w jakich miejscach odbywają się ciekawe warsztaty.

Lubitekę odwiedziły również przedszkolaki z Kochcic oraz Lubecka. Dzieci z poznały wszystkie miejsca dostępne dla czytelników w bibliotece. Po zwiedzaniu zajęły się oglądaniem książeczek na Oddziale Dziecięcym i uważnie wysłuchały teatrzyku kamishibai p.t. „Noc w bibliotece”.

Z okazji Dnia Książki biblioteka odwiedziła także dzieci z Ośrodka Specjalnego. Podczas spotkania dzieci miały okazję zapoznać się z książeczkami sensorycznymi oraz z bajkami "Noc w bibliotece" i "Magiczna gąsienica" w postaci teatrzyku kamishibai. Na koniec wspólnie obejrzano bajkę "Krecik". Dzieci otrzymały również kolorowanki. 

Ważnym dniem w kwietniu był "Dzień Ziemi". Z tej okazji bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola Busy Bees, dla których zorganizowaliśmy ekologiczne warsztaty. Rozmawiano o tym, w jaki sposób można pomagać planecie oraz jak dbać środowisko. Dzieci miały okazję wziąć udział w wielu zabawach, takich jak segregowanie śmieci do odpowiednich pojemników. Rozmawiano również na temat żywiołów (jakie są ich zarówno korzyści, jak i zagrożenia). Było wiele zagadek, wierszyków i haseł o Ziemi. Dzieci miały okazję pooglądać wiele książeczek tematycznych. A na zakończenie otrzymały kolorowanki globusy. Z zaciekawieniem wysłuchały również teatrzyków kamishibai o ochronie środowiska: "Przygody pingwina Pingo. Część I: Nieznośne śmieci w oceanach" oraz "Przygody pingwina Pingo. Część II: Kreatywny recykling i tajemnicza skrzynia".

Na zakończenie miesiąca bibliotekarki z Lubiteki odwiedziły Przedszkole Miejskie nr 8. Dzieci z grup Niedźwiadków i Krasnoludków miały okazję obejrzeć dwa teatrzyki kukiełkowe p.t. "Kozi domek" i "Klejnotowe wróżki". Historie okazały się nie tylko znakomitą zabawą, ale także nauką życiowych morałów. Po obejrzeniu teatrzyków dzieci mogły pobawić się kukiełkami i wcielić się w role wielu postaci.

Galeria: Przedszkolaki odwiedziły Lubitekę

Przedszkolaki odwiedziły Lubitekę / zdj. nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu Przedszkolaki odwiedziły Lubitekę / zdj. nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu Przedszkolaki odwiedziły Lubitekę / zdj. nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu Przedszkolaki odwiedziły Lubitekę / zdj. nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu Przedszkolaki odwiedziły Lubitekę / zdj. nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu