Kredyty gotówkowe w oczach Polaków

Kredyty gotówkowe w oczach Polaków

17 września 2020, godz. 11:54
Udostępnij: Kopiuj link

Kredyty gotówkowe cieszą się wśród Polaków dużym zainteresowaniem. Wielu kredytobiorców docenia je za bezpieczeństwo, elastyczność i stosunkowo dużą dostępność. Największą zaletą wydaje się być jednak możliwość wydania pieniędzy na dowolny cel. Na co Polacy zaciągają kredyty gotówkowe?

    1. Dlaczego kredyt gotówkowy?
    2. Na co Polacy biorą kredyt gotówkowy?
    3. Kredyt gotówkowy przez internet 
 
Odpowiedzią na duży popyt na kredyty gotówkowe jest ich duża podaż. Jeśli i Ty poszukujesz kredytu idealnego dla siebie, zapoznaj się z rankingiem kredytów gotówkowych 15 tys na Direct Money.
 
Dlaczego kredyt gotówkowy?
 
Poszukując najdogodniejszej formy finansowania swojego celu, Polacy chętnie pożyczają pieniądze w banku. W przypadku dużych inwestycji, jak zakup mieszkania czy budowa domu, wybieramy kredyt hipoteczny lub mieszkaniowy, natomiast mniejsze inwestycje finansujemy środkami z kredytu gotówkowego. Aby zbadać stosunek Polaków do kredytów, badanie na ten temat na zlecenie Nest Banku przeprowadziła agencja SW RESEARCH w kwietniu 2019 roku. W badaniu wzięła udział reprezentatywna próba 1094 Polaków, którzy zostali zapytani m.in. o swoje postawy i przekonania dotyczące bezpieczeństwa finansowego.
 
Wyniki tych badań wskazują jednoznacznie - ponad 50% Polaków uważa, że kredyty są bezpiecznymi produktami finansowymi. Przed zaciąganiem kolejnych zobowiązań powstrzymuje ich jednak strach przez wysoką marżą banku i ukrytymi kosztami. Jednocześnie 27% badanej próby zadeklarowało, że w przypadku problemów finansowych lub utraty płynności finansowej, swoje kroki skieruje do banku i tam będzie szukać pomocy.
 
Na co Polacy biorą kredyt gotówkowy?
 
Rozpiętość ofert jest na tyle duża, że każdy, kto posiada choć niewielką zdolność kredytową, znajdzie ofertę dopasowaną do swoich potrzeb. Badania przeprowadzone na zlecenie Nest Banku wskazują, że Polacy najchętniej zaciągają zobowiązanie w banku na zakup nieruchomości, sprzętu AGD lub samochodu. Pieniędzmi z kredytu są więc finansowane dobra materialne, które służą nam na co dzień. W przypadku nieruchomości właściwym produktem jest kredyt hipoteczny, natomiast pozostałe dwa cele można zrealizować funduszami z kredytu gotówkowego. Wachlarz pomysłów jakie można sfinansować przy pomocy dodatkowej gotówki pochodzącej z kredytu, jest znacznie większy.
 
Równie ciekawych informacji dostarczają wyniki tego badania w zakresie celów, których Polacy nie chcę realizować z pomocą banków. Niechętnie zapożyczamy się m.in. na organizację świąt (78% badanych zadeklarowało, że nie weźmie, ani nie myśli o wzięciu kredytu na ten cel) lub usługi dentystyczne. Polacy nie pożyczają też pieniędzy na finansowanie ważnych wydarzeń rodzinnych, jak ślub komunia lub chrzest (55%), czy skompletowanie szkolnej wyprawki dla dzieci (48%).
 
Kredyt gotówkowy przez internet
  
Mówiąc o stosunku Polaków do kredytu gotówkowego, warto również wspomnieć o kredytach online. Udzielanie kredytów przez internet staje się coraz popularniejsze, a jednocześnie coraz większa grupa kredytobiorców korzysta z możliwości załatwienia wszystkich formalności drogą elektroniczną. Zaciągnięcie kredytu online jest bardzo wygodne, jednak stosunek Polaków do tej procedury jest dwuznaczny. Skorzystało z niego 34% respondentów, 22% osób badanych rozważa zaciągnięcie zobowiązania w ten sposób, a jednocześnie 30% zadeklarowało, że nigdy nie wybierze takiego sposobu wzięcia kredytu. Respondentów zapytano również o czynniki sprzyjające braniu kredytu online. Za dwa najważniejsze uznano atrakcyjność oferty i możliwość uzyskania preferencyjnych warunków.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu