Przystanek kolejowy Kochcice–Glinica gotowy. Wiemy kiedy zatrzyma się pierwszy pociąg

Z nowego przystanku Kochcice-Glinica podróżni skorzystają już w niedzielę, 13 grudnia. Zwiększy się dostępność do kolei na linii między Lublińcem a Kluczborkiem. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły na prace prawie 2 mln zł ze środków budżetowych. 

Już w niedzielę 13 grudnia, pociągi regionalne między Lublińcem a Kluczborkiem zatrzymają się w Kochcicach. Dla podróżnych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudowały dwa perony, z których wygodnie będzie można wsiąść do pociągów. Podróż do Lublińca zajmie 4 minuty. Bezpośrednie podróże będą m.in. do Kluczborka, Katowic, Tarnowskich Gór.
- Dzięki inwestycjom takim jak budowa przystanku w Kochcicach, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeciwdziałają wykluczeniu komunikacyjnemu w Polsce. Cieszę się, że od nowego rozkładu jazdy pasażerowie m.in. z gminy Kochanowice będą mogli skorzystać z usług polskich kolei. Bezpieczna, komfortowa i ekologiczna kolej to przyszłość transportu zbiorowego – powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu.
- Kochcice to kolejny nowy przystanek, który mieszkańcom ułatwi podróże koleją. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w całym kraju zwiększają dostęp do pociągów. To zarówno nowe przystanki w mniejszych miejscowościach i aglomeracjach, jak i zmodernizowane perony i stacje. Na poprawę warunków podróży wykorzystujemy środki budżetowe oraz przewidziane w projektach współfinansowanych ze środków unijnych – powiedział Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Perony mają oświetlenie, wiaty i ławki. Nagłośnienie oraz czytelne oznakowanie i tablice z rozkładem jazdy ułatwią podróże. Dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się, zbudowano wygodne dojścia i ścieżki naprowadzające ze specjalną wypukłą fakturą. Bezpieczeństwo na peronach zwiększy monitoring. W sąsiedztwie będzie węzeł przesiadkowy. Gmina Kochanowice buduje miejsca parkingowe, ścieżkę rowerową oraz stojaki rowerowe. Wartość inwestycji zrealizowanej przez PLK ze środków budżetowych to prawie 2 mln złotych.

tagi: pkp, kochcice, glinica
2020-12-11 08:03:03 PKP, fot. P. Dziubek

Galeria: Przystanek kolejowy Kochcice–Glinica gotowy. Wiemy kiedy zatrzyma się pierwszy pociąg

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x