Przystanek kolejowy Kochcice–Glinica gotowy. Wiemy kiedy zatrzyma się pierwszy pociąg

Przystanek kolejowy Kochcice–Glinica gotowy. Wiemy kiedy zatrzyma się pierwszy pociąg

11.12.2020 8:03
PKP, fot. P. Dziubek
Czytanie treści strony dostępne

Z nowego przystanku Kochcice-Glinica podróżni skorzystają już w niedzielę, 13 grudnia. Zwiększy się dostępność do kolei na linii między Lublińcem a Kluczborkiem. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły na prace prawie 2 mln zł ze środków budżetowych. 

Już w niedzielę 13 grudnia, pociągi regionalne między Lublińcem a Kluczborkiem zatrzymają się w Kochcicach. Dla podróżnych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudowały dwa perony, z których wygodnie będzie można wsiąść do pociągów. Podróż do Lublińca zajmie 4 minuty. Bezpośrednie podróże będą m.in. do Kluczborka, Katowic, Tarnowskich Gór.
- Dzięki inwestycjom takim jak budowa przystanku w Kochcicach, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeciwdziałają wykluczeniu komunikacyjnemu w Polsce. Cieszę się, że od nowego rozkładu jazdy pasażerowie m.in. z gminy Kochanowice będą mogli skorzystać z usług polskich kolei. Bezpieczna, komfortowa i ekologiczna kolej to przyszłość transportu zbiorowego – powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu.
- Kochcice to kolejny nowy przystanek, który mieszkańcom ułatwi podróże koleją. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w całym kraju zwiększają dostęp do pociągów. To zarówno nowe przystanki w mniejszych miejscowościach i aglomeracjach, jak i zmodernizowane perony i stacje. Na poprawę warunków podróży wykorzystujemy środki budżetowe oraz przewidziane w projektach współfinansowanych ze środków unijnych – powiedział Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Perony mają oświetlenie, wiaty i ławki. Nagłośnienie oraz czytelne oznakowanie i tablice z rozkładem jazdy ułatwią podróże. Dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się, zbudowano wygodne dojścia i ścieżki naprowadzające ze specjalną wypukłą fakturą. Bezpieczeństwo na peronach zwiększy monitoring. W sąsiedztwie będzie węzeł przesiadkowy. Gmina Kochanowice buduje miejsca parkingowe, ścieżkę rowerową oraz stojaki rowerowe. Wartość inwestycji zrealizowanej przez PLK ze środków budżetowych to prawie 2 mln złotych.

Galeria: Przystanek kolejowy Kochcice–Glinica gotowy. Wiemy kiedy zatrzyma się pierwszy pociąg

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu