Jasełka po ślonsku

Premiera teatrzyku kukiełkowego ,, Jasełka po ślonsku” Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu  wirtualnej przestrzeni udana.

   Od dawien dawna kultywuje się  w polskich domach, we wsiach i miasteczkach zwyczaj radosnego kolędowania i wystawiania przedstawień bożonarodzeniowych znanych, jako jasełka. Właśnie one pozwalają nam lepiej zrozumieć przyjście Jezusa na świat. Pokazują, że jest to nie tylko wydarzenie historyczne, ale też współczesne. Bóg rodzi się dzisiaj pośród nas, w drugim człowieku, w naszym sercu. 

25 grudnia w świąteczne popołudnie w wirtualnej przestrzeni odbyła się premiera naszego teatrzyku kukiełkowego pt. ,,Jasełka po ślonsku”. Przedstawienie spotkało się z ogromną aprobatą, wywołało wielkie zainteresowanie dzięki połączeniu długowiekowej tradycji i jedynej w swoim rodzaju śląskiej gwary. Świąteczna niespodzianka dla najmłodszych i nie tylko, przygotowana została  przez pracowników Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu. Historię stworzyła pięknym śląskim słowem Maria Dziuk nasza regionalna pisarka zamieszkała w Kochanowicach, która scenariusze jasełek pisze od lat. Opowieść jasełkowa jest pełna muzyki  mającej pogodny nastrój - taki, jaki powinien panować podczas Świąt Bożego Narodzenia- którą skomponowała Stefania Biela. Muzyka wzbogacona została pięknym wokalem wykonaniu Hanny Kryś i Eweliny Wajdy. Cudowne kukiełki wykonała z największą starannością  i  zadbała o każdy detal  Olga Hadrian. 

Jasełka wciąż są dostępne do oglądania: 

 

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Marii Dziuk i Pani Stefanii Bieli za zaangażowanie oraz wspaniałą i owocną współpracę. 

tagi: biblioteka, lubiteka, miejsko powiatowa biblioteka
2020-12-30 14:04:10 K.L.

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x