ZATRZYMANY SPRAWCA USZKODZENIA ELEWACJI KOŚCIOŁA W LUBLIŃCU

Lublinieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie elewacji zabytkowego kościoła pod wezwaniem Świętego Mikołaja w Lublińcu. Wandal na jednej ze ścian świątyni namalował starożytne znaki Marsa i Wenus symbolizujące płeć męską i żeńską. 23-latkowi grozi kara do 8 lat więzienia.

W nocy z 4 na 5 stycznia bieżącego roku nieznany sprawca dokonał uszkodzenia elewacji zabytkowego kościoła pod wezwaniem Świętego Mikołaja w Lublińcu. Zawiadomienie dotyczące uszkodzenia mienia, a także obrazy uczuć religijnych zostało zgłoszone w lublinieckiej komendzie. Prowadzone w sprawie policyjne czynności dały szybki efekt. Wandal został zatrzymany już dzień później, 6 stycznia. Okazał się nim 23-letni mężczyzna. Mężczyzna usłyszał już zarzuty uszkodzenia zabytku oraz obrazy uczuć religijnych innych osób, za które grozi mu kara do 8 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do budynku świątyni.

tagi: lubliniec, policja, policja lubliniec, kościół, parafia św mikołaja
2021-01-11 09:01:38 KPP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x