ZATRZYMANY SPRAWCA USZKODZENIA ELEWACJI KOŚCIOŁA W LUBLIŃCU

ZATRZYMANY SPRAWCA USZKODZENIA ELEWACJI KOŚCIOŁA W LUBLIŃCU

11 stycznia 2021, godz. 9:01
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Lublinieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie elewacji zabytkowego kościoła pod wezwaniem Świętego Mikołaja w Lublińcu. Wandal na jednej ze ścian świątyni namalował starożytne znaki Marsa i Wenus symbolizujące płeć męską i żeńską. 23-latkowi grozi kara do 8 lat więzienia.

W nocy z 4 na 5 stycznia bieżącego roku nieznany sprawca dokonał uszkodzenia elewacji zabytkowego kościoła pod wezwaniem Świętego Mikołaja w Lublińcu. Zawiadomienie dotyczące uszkodzenia mienia, a także obrazy uczuć religijnych zostało zgłoszone w lublinieckiej komendzie. Prowadzone w sprawie policyjne czynności dały szybki efekt. Wandal został zatrzymany już dzień później, 6 stycznia. Okazał się nim 23-letni mężczyzna. Mężczyzna usłyszał już zarzuty uszkodzenia zabytku oraz obrazy uczuć religijnych innych osób, za które grozi mu kara do 8 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do budynku świątyni.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu