Laurka dla seniora - akcja MDK na Dzień Babci i Dziadka

Laurka dla seniora - akcja MDK na Dzień Babci i Dziadka

12 stycznia 2021, godz. 11:59
MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

21 i 22 stycznia obchodzić będziemy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza do akcji, w której dobre słowa powędrują do tych najbardziej samotnych. „Laurkę dla seniora” może przygotować każdy! Oto szczegóły! 

W tych pandemicznych czasach niewątpliwie ludziom doskwiera samotność. Szczególną troską obejmowani są seniorzy – najbardziej narażeni na wirusa i zwykle też najbardziej odizolowani od świata. Przy okazji Dnia Babci i Dziadka Miejski Dom Kultury w Lublińcu, w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, organizuje akcję „Laurka dla seniora”. Wszystko po to, by w świętowanie tych dni włączyć jak najwięcej starszych osób Lublińcu.  

– Mamy kontakt z seniorami dzięki organizowanym przez MDK zajęciom „Kreatywni 60+” - realizujemy je „na wynos”, w paczkach. Wiemy jednak, że to tylko część osób starszych zamieszkujących nasze miasto. A przecież to nasi „wspólni” babcie i dziadkowie, którzy tworzą naszą lokalną społeczność. Chcemy do nich dotrzeć z dobrym słowem i podziękowaniem za ich obecność – mówi o pomyśle Agata Woźniak-Rybka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

Jak dołączyć do akcji „Laurka dla seniora”? To proste! Wystarczy wykonać kartkę-laurkę, która powinna być składana – tak, by senior mógł ją sobie postawić np. na szafce. Należy wypisać w niej życzenia oraz podpisać imieniem. Laurkę może wykonać każdy – dzieci, młodzież, dorośli. Przygotowaną kartkę należy przynieść do 18 stycznia do Galerii pod Glinianym Aniołem. 

Galeria jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00. 
Przygotowane laurki zostaną przekazane do podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Domu Kombatanta w Lublińcu. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu