Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

MDK Lubliniec ferie „na wynos” zachwyciły uczestników!

MDK Lubliniec ferie "na wynos" zachwyciły uczestników!

20 stycznia 2021, godz. 12:33
MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

40 dzieciaków i ich rodzin wzięło udział w feriach „Między domami” zorganizowanych przez MDK. To było 10 oryginalnych, wyjątkowych zadań, które zainspirowane były domem – miejscem, w którym spędzamy ostatnio tak wiele czasu. Oprócz bliższego zapoznania z tą przestrzenią, celem organizatorów było zachęcenie dzieciaków i rodzin do spędzania czasu bez komputera, bez ekranów. Czy to się udało? Tak! 

W domach spędzamy ostatnio mnóstwo czasu. I chociaż wielu z nas to miejsce „spowszedniało” -  wbrew pozorom to przestrzeń bardzo inspirująca i ciekawa. Dlatego też stała się dla lublinieckiego domu kultury motywem przewodnim. 

Jakie zadania czekały na uczestników ferii z MDK?  Spacer po mieście w poszukiwaniu domków, rysowanie/malowanie rodzinnych portretów, poszukiwanie odpowiedzi na pytania dotyczące domów, pisanie listów, gromadzenie skarbów, wykonanie własnej planszówki Wszystkie wyzwania prowadziły do wykonania kapsuły czasu – pamiątki z tych nietypowych, dziwnych czasów. 

W feriach „Między domami” wzięło udział aż 40 dzieci, a w zasadzie - rodzin, ale chętnych było dużo, dużo więcej. Co ciekawe – zadania były tak pomyślane, by w realizację zaangażowani byli nie tylko najmłodsi, ale również rodzeństwo, rodzice, opiekunowie. Ten aspekt budowania relacji i spędzania wspólnie czasu okazał się bardzo ważny dla uczestników ferii: 

„Pomysł z odkrywaniem miasta i tworzeniem kapsuły był niesamowicie ciekawy nie tylko dla dzieci ale także dla rodziców. Wszystkie zadania były bardzo kreatywne. Dzieci codziennie czekały co nowego będzie do zrobienia. Gratuluję pomysłu! Czekamy na następne projekty, w których chętnie weźmiemy udział.” 

"Pomysł na Ferie 2021: Między domami rewelacyjny. Zadania ciekawe, zachęcające do wspólnego spędzania czasu. Moja córka bardzo zadowolona. Brawa dla organizatorów!"

„My również dziękujemy za kreatywne, spędzanie z Wami Ferii ;) był to Nasz 1 raz. Dziewczyny zachwycone - i padło pytanie czy następnym razem Nas zapiszesz? bo to był Nasz czas.  Ja od siebie napisze Dziękuję za motywację , kreatywność i spotkania gdy trzeba było odebrać paczkę - bo to była dla Mnie osobiście Szkoła Życia co do ogarnięcia się! Bardzo Dziękujemy”

To tylko niektóre z głosów, które pojawiły się na facebookowej stronie Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Dla niektórych był to czas twórczości, dla innych – sposób na aklimatyzację w mieście! Jedna z rodzin, która wzięła udział w naszych feriach do Lublińca przeprowadziła się kilka miesięcy temu. Przygotowane przez nas zadania pomogły w poznaniu miasta. 

- Jesteśmy dumni z tego, że mimo ograniczonych możliwości, znowu udało nam się działać razem z mieszkańcami Lublińca, a zaproponowana przez nas eksperymentalna forma zajęć okazała się atrakcyjna dla uczestników. Cały czas byliśmy w kontakcie z rodzicami, z dzieciakami. To niezwykle cenne – relacjonuje dyrektor MDK, Agata Woźniak-Rybka.

Zespół Miejskiego Domu Kultury dziękuje wszystkim rodzicom, opiekunom i dzieciakom za zaufanie, za wspólną zabawę. Wkrótce kolejne wydarzenia, w które będzie można się zaangażować. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu