Dzień babci i dziadka z MDK

W tym roku Miejski Dom Kultury w Lublińcu postanowił w świętowanie Dnia Babci i Dziadka włączyć lublinieckich seniorów. Dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i DPS Kombatant mieszkańcy przygotowali specjalne laurki. To nie koniec atrakcji związanych ze świętowaniem 21 i 22 stycznia.

Do akcji „Laurka dla seniora” włączyli się maili i duzi mieszkańcy Lublińca. Kartkę z życzeniami mógł przygotować KAŻDY! Do Miejskiego Domu Kultury trafiły laurki przygotowane przez dorosłych, ale też prace dzieci z Przedszkola nr 1,  Przedszkola nr 2, Przedszkola nr 3, Przedszkola nr 4, Przedszkola nr 7, Przedszkola nr 8, oraz ZHP  Lubliniec, 27. Mistrzowska Gromada Zuchowa ,,Legendarne Smoki”, 7 GZ "Leśne Skrzaty". Wszystkie kartki – a było ich blisko 400 - zostały przekazane pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz DPS Kombatant, a od nich – bezpośrednio do seniorów. 

W ten sposób każdy z podopiecznych został włączony w świętowanie Dnia Babci i Dziadka. – To ważne, byśmy w takich dniach pamiętali o starszych osobach w naszym mieście. W końcu to nasi „wspólni” babcie i dziadkowie, którzy są częścią społeczności  - mówi Agata Woźniak-Rybka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. 

W świętowanie 21 i 22 stycznia włączył się również Teatr po Pracy. Dla babć i dziadków aktorzy przygotowali krótką etiudę. Na scenie pojawili się Danuta Chromiak, Krystyna Matysek, Andrzej Szatan, Andrzej Budny. Całość przygotowała oczywiście Agnieszka Raj-Kubat. 

 

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x