Program Wspieraj Seniora 2021

Program Wspieraj Seniora 2021

2 lutego 2021, godz. 11:13
Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu informuje, iż program „Wspieraj seniora” jest kontynuowany w 2021 roku – do końca pierwszego kwartału bieżącego roku. Przypominamy, że na wsparcie mogą liczyć osoby powyżej 70 roku życia i w szczególnych przypadkach osoby poniżej tej granicy wiekowej.

Program ma pomóc usprawnić codzienne funkcjonowanie, ale również ograniczyć wyjścia z domu seniorów w celu dokonania zakupów czy załatwienia spraw urzędowych. Czynności te zlecone zostaną osobom skierowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej, do których senior może mieć zaufanie. Nie bez znaczenia jest fakt, że obecnie trwa zima i czasami wyjścia z domu mogą być niebezpieczne dla seniorów – panuje mroźna pogoda, chodniki są śliskie i łatwiej o upadek.

Usługa wsparcia polega w szczególności na dostarczeniu zakupów, zgodnie ze wskazanym przez Seniora zakresem, obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej, leki. Ponadto seniorzy mogą liczyć na pomoc w wyprowadzeniu psa, czy załatwieniu prostych spraw urzędowych.

Osoby zainteresowane ofertą wsparcia prosimy o kontakt:
- za pośrednictwem infolinii tel. 22 505 11 11
- bezpośrednio z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublińcu tel. 34 351 17 40

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu