Przetarg na odbiór śmieci - wynagrodzenie tańsze niż rok temu

Przetarg na odbiór śmieci: Kwota niższa niż rok temu

29 marca 2021, godz. 12:56
foto: freepik
Udostępnij: Kopiuj link

Urząd Miejski zakończył wybrał wykonawców na nowy okres odbioru śmieci w Lublińcu tj. od 1 lipca 2021 do 30 czerwca 2022. Zwycięską ofertę złożyło konsorcjum dwóch firm.

W ostatnich latach Urząd Miejski w Lublińcu ogłasza przetarg na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Lubliniec w okresie od 1 lipca do 30 czerwca roku następnego.

Urząd Miejski ogłosił zwycięzcę tegorocznego przetargu. Od lat dwie największe firmy, które walczyły o kontrakt z lublinieckim magistratem połączyło siły we wspólnym konsorcjum. Chodzi oczywiście o FCC Lubliniec (dawniej A.S.A. Lubliniec) oraz obecnego wykonawcę PZOM STRACH. Ich wspólna złożona oferta opiewa na kwotę 6 229 180,00. Warto dodać, że rok temu PZOM STRACH wygrał przetarg z wynagrodzeniem na kwotę 6 412 680,00 zł. Oznacza to, że koszty odbióru, transportu i zagospodarowania będą niższe o 185,5 tys. zł. To dobra informacja dla mieszkańców Lublińca. Wysokości opłaty za śmieci, która wynosi obecnie 28 zł od osoby nie powinna ulec zmianie w dobie obecnych podwyżek za media.

Jako ciekawostkę dodamy, że dwa lata temu kwota przetargu wyniosła 4 014 706,00 zł, czyli ok 1/3 mniej niż obecne.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu