Koniec miejskiego targowiska?

Koniec targowiska w Lublińcu?

8 kwietnia 2021, godz. 11:58
Udostępnij: Kopiuj link

1 marca 2006 roku obecny wtedy Burmistrz Miasta Lublińca Józef Kazik podpisał umowę z przedstawicielami wspólnoty Ojców Oblatów, która zakładała wynajęcie terenu pod obecne targowisko. Umowa została wypełniona, jednakże miasto warunkowo jeszcze administruje ten teren, ale wkrótce już przestanie.

Umowa podpisana ponad 15 lat temu obowiązywała do 30 grudnia 2020 r. "Na wniosek przedstawicieli wspólnoty Ojców Oblatów OMI - właściciela terenu, zdecydowaliśmy poprowadzić targowisko maksymalnie do 30.06.2021 r. tak, żeby właściciel mógł przygotować się do jego przyjęcia" - informuje obecny Burmistrz Lublińca Edward Maniura.

"Działalność targowiska przemysłowego po 30 czerwca br. zależeć będzie już tylko od właściciela terenu (Zakonu Ojców Oblatów - przyp. red.). Pragnę także zaznaczyć, że targ zielny odbywający się na dolnym parkingu bulwaru F. Grotowskiego będzie funkcjonować bez zmian" - kontynuuje burmistrz.

Administratorem targowiska z ramienia Urzędu Miejskiego jest Zarząd Gospodarki Komunalnej, Lokalowej i Ciepłownictwa. Wpływy z opłaty targowej od wielu lat malały, a w 2020 r. po raz pierwszy wygenerowały stratę i to nie małą - blisko 53 tys. zł. W obecnym roku pobór opłaty targowej został całkowicie zawieszony w ramach tarczy branżowej na podstawie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu