Niedoszły podpalacz w rękach policjantów

Niedoszły podpalacz w rękach policjantów

19 kwietnia 2021, godz. 9:30
KPP Lubliniec, fot. własne
Udostępnij: Kopiuj link

Nawet 5 lat więzienia grozi 62-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Komisariatu Policji w Woźnikach. Zatrzymany jest podejrzany o próbę podpalenia budynku mieszkalnego przy ulicy Tarnogórskiej w Woźnikach. Tylko dzięki szybkiej reakcji służb i domowników nie doszło do tragedii.

We wtorek, 13 kwietnia, krótko przed godziną 17, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu otrzymał informację, że w domu, w miejscowości Woźniki doszło do awantury. W jej trakcie jeden z uczestników zdarzenia miał wylać na korytarzu łatwopalną substancję i grozić jej podpaleniem. Pod wskazany adres niezwłocznie zostali skierowani mundurowi z Komisariatu Policji w Woźnikach oraz Straż Pożarna. Po dotarciu na miejsce służby ujawniły rozlaną na korytarzu benzynę, natomiast sprawca zagrożenia oddalił się w nieznanym kierunku. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez strażaków, natomiast policjanci rozpoczęli poszukiwania niedoszłego podpalacza. Na miejscu czynności prowadził również technik kryminalistyki. Na podstawie zgromadzonych materiałów w sprawie, stróże prawa już następnego dnia namierzyli i zatrzymali 62-letniego sprawcę. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania zniszczenia mienia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu