Dzisiaj akcja policji Bezpieczny Pieszy

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu prowadzą dzisiaj (22.04) na drogach powiatu lublinieckiego działania "Bezpieczny pieszy". Policyjna akcja rozpocznie się o godzinie 14:00 i potrwa do godziny 22.00. Stróże prawa baczną uwagę będą zwracać przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia. Mundurowi będą również sprawdzać czy kierujący stosują się do obowiązujących przepisów w rejonach przejść dla pieszych.

W trakcie dzisiejszych działań na taryfę ulgową nie mają co liczyć piesi uczestnicy ruchu drogowego popełniający wykroczenia, szczególnie przechodzący przez ulice w miejscach niedozwolonych czy też na czerwonym świetle. Uwaga policjantów zwrócona będzie szczególnie na miejsca, w których w ostatnim czasie dochodziło od groźnych zdarzeń z udziałem pieszych oraz wskazanych przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Celem realizowanych cyklicznie działań jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są piesi oraz podniesienie ich świadomości w zakresie zagrożeń na drodze. W ramach akcji policjanci będą również obserwować skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne na terenie powiatu lublinieckiego, czyli wszystkie te miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych.

tagi: powiat lubliniecki, lubliniec, policja, policja lubliniec
2021-04-22 11:45:25 KPP Lubliniec, foto własne

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x