Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

W weekend lubliniecka policja zatrzymała 4 nietrzeźwych kierowców

W weekend lubliniecka policja zatrzymała 4 nietrzeźwych kierowców

26 kwietnia 2021, godz. 12:48
KPP Lubliniec, foto własne
Udostępnij: Kopiuj link

W miniony weekend lublinieccy policjanci zatrzymali aż czterech kierowców, którzy po alkoholu usiedli za kierownicą swoich pojazdów. Wszystkie zatrzymane osoby za swoje postępowanie odpowiedzą wkrótce przed sądem. Według obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz utraty prawa jazdy grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W ciągu ostatnich trzech dni na drogach powiatu lublinieckiego i będzińskiego lublinieccy policjanci zatrzymali czterech nieodpowiedzialnych kierujących, którzy lekceważąc obowiązujące przepisy usiedli za kierownicą swoich pojazdów wcześniej spożywając alkohol.
W sobotę 24 kwietnia w Zumpach policjanci z Komisariatu Policji w Woźnikach zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu lublinieckiego, który kierował motorowerem znajdując w stanie nietrzeźwości. W trakcie kontroli urządzenie do badania zawartości alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Podobnym lekceważeniem przepisów wykazał się obywatel Ukrainy zatrzymany tego samego dnia na drodze ekspresowej S 1 w Wojkowicach Kościelnych przez mundurowych z Woźnik i policjantów z Będzina. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że 42-latek prowadził swój pojazd mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.
Kolejni nietrzeźwi kierujący zostali zatrzymani następnego dnia. W niedzielę 25 kwietnia, około 17 oficer dyżurny lublinieckiej komendy otrzymał zgłoszenie z Janiej Góry dotyczące zaparkowanego w dziwnym miejscu dostawczego Mercedesa. Na miejscu stróże prawa zatrzymali 47-latka, który kierował samochodem dostawczym mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Dodatkowo w trakcie policyjne kontroli okazało się, że mieszkaniec powiatu lublinieckiego usiadł za kierownicą pomimo posiadania orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Tego samego dnia wieczorem, w Piasku funkcjonariusza z Posterunku Policji w Koszęcinie wraz z policjantami z Kalet zatrzymali 29-letniego mieszkańca Bytomia, który prowadził opla mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyźnie już zostało zatrzymane prawo jazdy, a dodatkowo, tak jak wszyscy zatrzymani amatorzy jazdy na tzw. "podwójnym gazie" wkrótce stanie przed sądem.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu lub grzywna, natomiast kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd również ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w kwocie nie niższej niż 5 000 zł.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu