Podsumowanie działań akcji Kaskadowego pomiaru prędkości

Podsumowanie działań akcji Kaskadowego pomiaru prędkości

4 maja 2021, godz. 14:40
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W ubiegły piątek lublinieccy policjanci przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Kaskadowy pomiar prędkości". Nadrzędnym celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości na drogach powiatu lublinieckiego. Dodatkowo w tym dniu realizowana była akcja "Bezpieczna DK 46".

Policjanci z Wydziału Rychu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu na co dzień dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu na drogach powiatu lublinieckiego. Do ich głównych zadań należy kontrolowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez wszystkich kierujących i pieszych, a także kontrola stanu technicznego pojazdów, sposobu przewożenia pasażerów czy też przestrzegania obowiązujących limitów prędkości. 

Realizowane cyklicznie działania pod nazwą "Kaskadowy pomiar prędkości" skierowane są przede wszystkim na wyeliminowanie z ruchu piratów drogowych, którzy rażąco przekraczają dozwoloną prędkość, stwarzając duże zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie piątkowej akcji mundurowi skontrolowali łącznie 45 pojazdów, ujawnili 37 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. 25 sprawców zostało ukaranych mandatami karnymi, a w 12 przypadkach stróże prawa zastosowali środek wychowawczy w postaci pouczenia.

Dodatkowo w ramach poprawy bezpieczeństwa na drogach krajowych policjanci lublinieckiej "drogówki" wspólnie z policjantami z Tarnowskich Gór, Częstochowy i Zawiercia prowadzili działania na drodze krajowej numer 46.

Policjanci kolejny raz przypominają, że bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków tj. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Prowadząc pojazd należy też utrzymywać prędkość, która zapewnia bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu, aby w razie nagłego hamowania uniknąć zderzenia.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu