Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Reakcja świadka pozwoliła na zatrzymanie pijanego kierowcy

Reakcja świadka pozwoliła na zatrzymanie pijanego kierowcy

24 maja 2021, godz. 11:15
KPP Lubliniec, foto własne
Udostępnij: Kopiuj link

Dzięki obywatelskiej postawie jednego z uczestników ruchu policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. W trakcie kontroli okazało się, że 62-letni mieszkaniec Lublińca miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Za jadę na "podwójnym gazie" sprawcy grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a także 2 lata pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło 19 maja, krótko po godzinie 16 na ulicy Damrota w Lublińcu. Jeden z uczestników ruchu drogowego powiadomił dyżurnego lublinieckiej komendy o podejrzanym zachowaniu kierowcy passata poruszającego się po ulicach miasta. Według relacji zgłaszającego kierujący wykonywał dziwne manewry na drodze i miał wyraźne problemy z utrzymaniem się na swoim pasie ruchu stwarzając realne zagrożenie dla innych kierujących. Wobec powyższego we wskazany rejon został skierowany policyjny patrol. Ostatecznie wskazany pojazd został zatrzymany na ulicy Damrota w Lublińcu. Wykonane przez mundurowych badanie alkomatem wykazało w organizmie siedzącego za kierownicą 62-latka ponad 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie sprawca usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który grożą mu nawet 2 lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

To kolejne zatrzymanie nietrzeźwego kierującego na terenie powiatu lublinieckiego dzięki zdecydowanej reakcji świadka zdarzenia, który postąpił w myśl założeń kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”. Policjanci dziękują wszystkim osobom, które widząc łamanie przepisów prawa nie pozostają obojętne i reagują. W tym przypadku jeden telefon wystarczył, aby wyeliminować z ruchu nietrzeźwego kierowcę i uniknąć drogowej tragedii.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu