Młodzież opowiedziała o pomysłach na kulturę

Młodzież opowiedziała o pomysłach na kulturę

25 maja 2021, godz. 8:59
Udostępnij: Kopiuj link

19, 20 i 21 maja dla pracowników MDK był czasem obfitującym w spotkania! Wszystko za sprawą tzw. spotkań diagnozujących, które odbyły się w ramach programu Dom Kultury+. W ciągu tych kilku dni badacze oraz pracownicy MDK porozmawiali z blisko 80 młodymi osobami. 

W ostatnich miesiącach nie było łatwo zorganizować spotkanie „na żywo”. W końcu się jednak udało! Bez pośrednictwa komputerów, w dużej sali,  przy odpowiednim dystansie i w maseczkach odbyły się spotkania z przedstawicielami młodzieży z Zespołu szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza, Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych, Młodzieżowej Rady Miasta Lublińca, Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec, Zespołu Szkół Zawodowych, Hufca ZHP im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty.  Młodzi chętnie dzielili się swoimi pomysłami na działania kulturalne, ale opowiadali również o tym, czego najbardziej potrzebują. 

Spotkania odbyły się nie tylko w murach MDK – zaplanowana również był spacer badawczy. Informacje o pomysłach na wspólne działanie z MDK poszukiwane były m.in. wśród młodzieży gromadzącej się na "Cebulaku", na Bulwarze Europejskim, na rynku oraz nad Zalewem Droniowickim.  Nastolatkowie dostarczyli badaczom i pracownikom MDK mnóstwa inspiracji, które być może wkrótce uda się wspólnie zrealizować! 
Spotkania poprowadzili dla Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu badacze z Krakowa i Warszawy  - Asia Burzyńska i Adam Kadenaci. Ta zewnętrza perspektywa miała ogromny wpływ na spotkania – młodzież była swego rodzaju przewodnikami po mieście dla prowadzących. 

- Już dowiedzieliśmy się o wielu potrzebach i odkryliśmy przestrzenie do współpracy z młodzieżą. Ze szczegółami będą mogli zapoznać się wszyscy zainteresowani  w specjalnym raporcie opisującym kulturalny potencjał młodzieży w naszym mieście  - mówi Agata Woźniak-Rybka, dyrektor MDK. 

Od 1 czerwca rusza nabór pomysłów na kulturalne inicjatywy. Regulamin, formularz zgłoszenia oraz szczegóły pojawią się wkrótce na stronie www.mdk.lubliniec.pl. Zachęcamy do udziału w konkursie!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021.

Galeria: Młodzież opowiedziała o pomysłach na kulturę

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu