23-latek zatrzymany za włamania do szpitala oraz szkoły

23-latek zatrzymany za włamania z kradzieżą do szpitala oraz szkoły

16 czerwca 2021, godz. 11:15
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Policjanci zatrzymali 23-latka podejrzanego o włamania do jednego z budynków Szpitala Neuropsychiatrycznego oraz Zespołu Szkół im. E. Stein w Lubińcu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Wartość skradzionych przez sprawcę przedmiotów wyniosła ponad 2,5 tys. złotych.

7 i 8 czerwca br. policjanci otrzymali zgłoszenia dotyczące włamań do jednego z budynków Szpitala Neuropsychiatrycznego przy ulicy Grunwaldzkiej w Lublińcu oraz budynku Zespołu Szkół im. E. Stein, gdzie sprawca dokonał kradzieży sprzętu komputerowego na kwotę ponad 2,5 tys.. złotych. Ustalenia śledczych oraz informacje zebrane na miejscu zdarzenia wskazywały, że za przestępstwami może stać ta sama osoba. Prowadzący sprawę funkcjonariusze z wydziału kryminalnego szybko wytypowali i zatrzymali sprawcę obydwóch włamań. Okazał się nim znany śledczym z podobnych zdarzeń 23-latek nie posiadający stałego miejsca zamieszkania, a przebywający na terenie miasta Lublińca. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu