Konkurs plastyczny Sacrum Ziemi Lublinieckiej w oczach dziecka

Konkurs plastyczny Sacrum Ziemi Lublinieckiej w oczach dziecka

22 czerwca 2021, godz. 10:59
Udostępnij: Kopiuj link

Wydawnictwo św. Macieja Apostoła i Zespół Szkół św. E. Stein w Lublińcu zapraszają dzieci ze szkół podstawowych powiatu lublinieckiego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Sacrum Ziemi Lublinieckiej w oczach dziecka".  Organizatorzy przewidują wystawę wyróżnionych i nagrodzonych prac, ich publikację w formie pocztówki, a także w postaci folderu pokonkursowego.

Konkurs trwał będzie do 24 września, lecz już teraz Organizatorzy proszą o zapoznanie się z nim uczniów, gdyż podczas wakacji będą mieli oni czas i okazję wybrać obiekt swojej pracy i przedstawić go plastycznie.

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 
Sacrum Ziemi Lublinieckiej w oczach dziecka

1. Wydawnictwo św. Macieja Apostoła oraz  Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu zapraszają dzieci ze szkół podstawowych oraz ośrodków edukacyjnych z terenu powiatu lublinieckiego, do udziału w konkursie plastycznym pt. „Sacrum Ziemi Lublinieckiej w oczach dziecka”. 
Wakacje to dobry czas na wyjazdy, wędrówki i zwiedzanie różnych ciekawych miejsc. Dlatego zapraszamy dzieci, by wolny czas od nauki wykorzystały także na plastyczne zaprezentowanie religijnego bogactwa, które znajduje się na Ziemi Lublinieckiej. 

2. Przedmiotem pracy plastycznej, wykonanej w dowolnej technice (bez materiałów sypkich), w formacie A4 lub A3, może być kościół (zarówno pokazany wewnątrz jak i zewnątrz), kaplica, przydrożny krzyż czy kapliczka, cmentarz, figury i rzeźby świętych oraz błogosławionych (przykładowo: mural Jana Pawła II w Lublińcu czy w Lisowicach; Szkoła, Muzeum i fontanna Edyty Stein w Lublińcu, ogród „Będziesz miłował, nie hejtował” przy parafii w Lisowicach) oraz inne miejsca i obiekty Ziemi Lublinieckiej o znaczeniu religijnym.

3. Prace powinny być czytelnie opisane: na zewnątrz pracy plastycznej należy podać jej tytuł, bądź, co (kogo) praca przedstawia oraz lokalizację obiektu (miejscowość). Na odwrocie pracy prosimy nakleić kartę zgłoszenia – załącznik nr 1. 

 4. Prace prosimy składać w sekretariacie Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu ul. Piłsudskiego 8 w nieprzekraczalnym terminie do piątku 24 września 2021 r. lub nadesłać pocztą (decyduje data stempla pocztowego).Do pracy należy załączyć wypełnioną zgodę na przetwarzanie danych osobowych RODO – załącznik nr 2.

5. Powołane przez organizatorów jury oceni prace i przyzna wyróżnienia oraz nagrody. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach: 1) klasy I – IV;  2) klasy V- VIII. 

6. Prace wszystkich laureatów zostaną zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej oraz opublikowane w katalogu-pokłosiu konkursu. Najlepsza praca z każdej kategorii konkursowej zostanie opublikowana w formie pocztówki, którą otrzyma każdy laureat konkursu, a autor najlepszej pracy i jego szkoła otrzymają po 20 pocztówek. O terminie wystawy, połączonej z wręczeniem nagród, szkoły laureatów zostaną powiadomione. 

Do udziału w konkursie zapraszają organizatorzy:
Wydawnictwo św. Macieja Apostoła w Lublińcu
Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu

Do pobrania:
załącznik 1: karta zgłoszenia
załącznik 2: RODO

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu