Zatrzymani sprawcy kradzieży z włamaniem do myjni w Lisowie

Zatrzymani sprawcy kradzieży z włamaniem do myjni w Lisowie

24 czerwca 2021, godz. 9:23
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Dzięki pomocy świadków, lublinieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn pod zarzutem włamania do urządzeń myjni samochodowej w Lisowie. Dwaj mieszkańcy Bytomia w wieku 38 i 41 lat włamali się do wrzutnika monet myjni i dokonali kradzieży znajdującej się wewnątrz gotówki. Już usłyszeli zarzuty za które grozi im nawet 10 lat więzienia.

Dyżurny lublinieckiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące włamania do myjni samochodowej w Lisowie. Na miejsce interwencji natychmiast zostały skierowane policyjne patrole, pełniące służbę w tym rejonie. Według zgłoszenia, dwóch sprawców poruszających się samochodem osobowym marki Kia, włamało się do wrzutnika monet stanowiącego wyposażenie myjni i dokonało kradzieży znajdującej się wewnątrz gotówki. Kiedy włączył się alarm, sprawcy próbowali odjechać z miejsca zdarzenia. W trakcie próby ucieczki przestępcy uszkodzili ogrodzenie jednej z przyległych posesji.

Świadkami całego zajścia byli dwaj mieszkańcy gminy Kochanowice. Widząc przestępstwo postanowili zareagować w myśl założeń kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz". Mężczyźni ujęli obu włamywaczy, a następnie przekazali ich przybyłym na miejsce mundurowym. Dwaj mieszkańcy Bytomia w wieku 38 i 41 lat zostali zatrzymani i po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.

Komendant Powiatowy Policji w Lublińcu mł.insp. Dariusz Kiedrzyn osobiście podziękował mieszkańcom gminy Kochanowice za wzorową postawę obywatelską i wręczył im listy gratulacyjne oraz drobne upominki związane z kampanią „Nie reagujesz – akceptujesz”. Szef lublinieckich policjantów podkreślił, że takie zachowanie jest godne uznania i świadczy o wsparciu, jakie niesie Policji społeczeństwo w codziennej służbie. Gratulując niezwykłej postawy i determinacji, życzył powodzenia i sukcesów w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu