MDK wyłonił inicjatywy mieszkańców do realizacji

MDK wyłonił inicjatywy mieszkańców do realizacji

30 czerwca 2021, godz. 8:11
Udostępnij: Kopiuj link

22 czerwca na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu odbyło się spotkanie, którego celem był wybór od 3 do 7 inicjatyw zgłoszonych w ramach programu „Dom Kultury+”.  Do konkursu zostało dopuszczonych 14 z 16 pomysłów na wydarzenia, które przeszły ocenę formalną i merytoryczną. 

Zaczęło się od prezentacji projektów – każdy pomysłodawca miał 5 minut, by o swoim projekcie opowiedzieć innym, w tym – jury. Następnie odbyła się I tura głosowania, w której każdy pomysłodawca mógł wybrać 3 – jego zdaniem – najlepsze projekty. Oczywiście z zastrzeżeniem, że nie można głosować na swój projekt! 

W drugim etapie wyboru inicjatyw brało udział jury, w skład którego wchodziło 3 przedstawicieli młodzieży : Mikołaj Puchała (Młodzieżowa Rada Miasta), Szymon Jaguś (Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu), Aleksandra Gordzielik (Zespół Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza) oraz Pola Rożek – przedstawiciel Narodowego Centrum Kultury oraz Agata Woźniak-Rybka, dyrektor naszego MDK.  Po obradach i głosowaniu wybranych zostało 5 inicjatyw: 
    • Plenerowe kino dla młodych – kino pod chmurką przygotowane przez młodych i dla młodych
    • Orkiestra wcale nie taka nadęta – festyn muzyczny z konkursami, wystawą i koncertem
    • Move me po imieniu – warsztaty dubbingowe i aktorsko-filmowe, połączone z przygotowaniem etiudy
    • Turniej na koniec lata – integracyjne wydarzenie kulturalne dla szkół ponadpodstawowych
    • Szyję bo lubię – warsztaty z szycia na maszynie

Wyżej wymienione inicjatywy otrzymały największą liczbę głosów, jednocześnie pozostałe znalazły się dosłownie tuż za podium. - Gdyby tylko budżet, którym dysponujemy był większy z radością zrealizowalibyśmy wszystkie pomysły. Są naprawdę wyjątkowe i pokazują nam gdzie jeszcze ukryty jest kulturalny potencjał w naszym mieście – komentowała po obradach Agata Woźniak-Rybka, dyrektor MDK.  – Mamy nadzieję, że w dłuższej perspektywie czasu uda się nawiązać współpracę i „coś” zorganizować ze wszystkimi pomysłodawcami. –  dodała.  

Wybrane inicjatywy zostaną zrealizowane między 30 lipca a 30 września 2021 roku. O szczegółowych terminach i programach wydarzeń Miejski Dom Kultury będzie informował wkrótce. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu