Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

W poniedziałki ZUS dłużej otwarty dla klientów

W poniedziałki ZUS dłużej otwarty dla klientów

30 czerwca 2021, godz. 10:57
ZUS
Udostępnij: Kopiuj link

Od lipca w każdy poniedziałek sale obsługi klientów w ZUS będą otwarte do godz. 18.00. Sytuacja epidemiologiczna w kraju jest coraz lepsza, dlatego ZUS przywraca w poniedziałki wydłużone godziny pracy. 
W pozostałe dni robocze, czyli od wtorku do piątku, obsługa odbywać się będzie w dotychczasowych godzinach, czyli od godz. 8.00 do godz. 15.00. 

Przedłużone godziny pracy to możliwość osobistego załatwienia swoich spraw w ZUS. - To przede wszystkim duża wygoda dla osób, które są aktywne zawodowo i we wcześniejszych porach nie mogą pojawić się w urzędzie. Ale popołudniowe poniedziałki to także dobry moment na złożenie wizyty w ZUS przez innych klientów, bo zwykle o tej porze jest niewiele osób, więc szybko można uzyskać pomoc  – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. 

Spotkanie online
Mimo wydłużonych godzin pracy ZUS zachęca do załatwiania swoich spraw online, bez wychodzenia z domu. Szybko i bezpiecznie korzystając np. z e-wizyt. - Nie każda sprawa wymaga osobistej wizyty w urzędzie. Z ekspertem ZUS możemy spotkać się korzystając z wideorozmowy.  W trakcie takiej rozmowy dopytamy o swoją sprawę emerytalną, rentową, czy zasiłkową. Pracownik ZUS powie nam jakie dokumenty są niezbędne do złożenia wniosku i wskaże dogodne rozwiązania. Nie trzeba wychodzić z domu, by uzyskać te informacje – zapewnia Beata Kopczyńska.

E- wizytę umawiamy poprzez stronę internetową www.zus.pl. Do przeprowadzenia takiego spotkania online potrzebny jest komputer z kamerą lub smartfon oraz dokument potwierdzający tożsamość. Ta forma kontaktu z ZUS została wprowadzona w październiku 2020 i codziennie wybiera ją kilkaset osób. Z takiej opcji mogą skorzystać także osoby głuche i niedosłyszące, zaznaczając opcję „umów e-wizytę w języku migowym (PJM)”. 

Korzystasz z e-wizyty? Pamiętaj!
Jeśli klient w czasie e-wizyty chce uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas wideo spotkania ze specjalistą ZUS. W e-wizycie może też wziąć udział opiekun faktyczny lub prawny. Wtedy klient powinien zaznaczyć odpowiednią opcję na etapie rezerwacji. Jeżeli klient ma pełnomocnictwo, które jest zarejestrowane w ZUS, może także odbyć e-wizytę w imieniu innej osoby.

PUE wygodne narzędzie dla każdego
- Nasi klienci mogą już większość spraw załatwić zdalnie, korzystając ze swojego indywidualnego konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Przypomnę tylko, że wnioski o zwolnienie ze składek w ramach Tarczy antykryzysowej, świadczenie postojowe czy aktywację bonu turystycznego – dodaje rzeczniczka. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu