Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu

Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu

12 lipca 2021, godz. 12:44
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W miniony weekend lublinieccy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy po alkoholu usiedli za kierownicą swoich pojazdów. Za swoje nieodpowiedzialne postępowanie wkrótce odpowiedzą przed sądem. Według obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz utraty prawa jazdy grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Od piątku na drogach powiatu lublinieckiego policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy lekceważąc obowiązujące przepisy usiedli za kierownicą swoich pojazdów wcześniej spożywając alkohol.
W piątek 9 lipca na ulicy Plebiscytowej w Lublińcu mundurowi zatrzymali 62-latka, który kierował samochodem osobowym marki Ford znajdując w stanie nietrzeźwości. W trakcie policyjnej kontroli urządzenie do badania zawartości alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 0,6 promila alkoholu. Zatrzymany mieszkaniec Lublińca już stracił prawo jazdy, a dodatkowo za swoje postępowanie wkrótce odpowie przed sądem.

Wyjątkowym lekceważeniem obowiązujących przepisów wykazał się natomiast 23-latek zatrzymany przez mundurowych 10 lipca na ulicy Powstańców Śląskich w Lublińcu. Przeprowadzona kontrola stanu trzeźwości wykazała się, że siedzący za kierownicą dostawczego Forda mężczyzna prowadził swój pojazd mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. 

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 2 lat. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd również ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w kwocie nie niższej niż 5 000 zł.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu