Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

DZIŚ DZIAŁANIA

DZIŚ DZIAŁANIA "BEZPIECZNY PIESZY"

13 lipca 2021, godz. 11:57
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu prowadzą dzisiaj na drogach powiatu lublinieckiego działania "Bezpieczny Pieszy". Policyjna akcja rozpoczęła się o godzinie 9:00 i potrwa do godziny 17.00. Stróże prawa baczną uwagę będą zwracać przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia. Mundurowi będą również sprawdzać czy kierujący stosują się do obowiązujących przepisów w rejonach przejść dla pieszych.

W trakcie dzisiejszych działań na taryfę ulgową nie mają co liczyć piesi uczestnicy ruchu drogowego popełniający wykroczenia, szczególnie przechodzący przez ulice w miejscach niedozwolonych czy też na czerwonym świetle. Uwaga policjantów zwrócona będzie szczególnie na miejsca, w których w ostatnim czasie dochodziło od groźnych zdarzeń z udziałem pieszych oraz wskazanych przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Celem realizowanych cyklicznie działań jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są piesi oraz podniesienie ich świadomości w zakresie zagrożeń na drodze. W ramach akcji policjanci będą również obserwować skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne na terenie powiatu lublinieckiego, czyli wszystkie te miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu