Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Podał się za funkcjonariusza CBŚP i chciał wyłudził pieniądze od seniorki

Podał się za funkcjonariusza CBŚP i chciał wyłudził pieniądze od seniorki

10 maja 2024, godz. 8:53
Lubliniec.info, źródło: KPP Lubliniec / zdj. arch Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Policjantom z lublinieckiej komendy udało się udaremnić próbę oszustwa metodą „na policjanta CBŚP”. Ofiarą przestępstwa mogła paść 78-letnia mieszkanka powiatu lublinieckiego.

Jak relacjonuje KPP w Lublińcu, seniorka odebrała telefon od mężczyzny podającego się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Kobieta została poinformowana przez przestępcę, że może paść ofiarą napadu rabunkowego. Mieszkanka naszego powiatu postanowiła umieścić swoje oszczędności i biżuterię we wskazanym wcześniej miejscu, co miało uchronić ją i jej pieniądze.

Ostatecznie akcję udało się udaremnić. Dyżurny lublinieckiej komendy otrzymał telefon od jednej z mieszkanek Lublińca, z informacją, że do jej teściowej dzwoni mężczyzna podający się za policjanta. 

Szybka akcja policjantów pionu kryminalnego doprowadziła do zatrzymania oszusta. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Gliwic. Mężczyzna usłyszał już zarzut oszustwa, a sąd, na wniosek prokuratora, zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt tymczasowy – informuje KPP w Lublińcu.

Policja przypomina:

Pamiętajmy! Oszuści tworzą coraz to nowe historie, pod którymi chcą wyłudzić pieniądze. Ostatnio najczęściej jest to metoda na policjanta. Należy pamiętać, że policjanci w żadnym wypadku nie proszą o przekazanie pieniędzy, czy o ich przelanie na jakiekolwiek konto. Jednak w przypadku, gdy otrzymamy tego typu telefon, zanim cokolwiek zrobimy, skontaktujmy się z rodziną lub Policją, by zweryfikować te informacje.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu