Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Folkowe inspiracje– wystawa seniorek dostępna w Galerii pod Glinianym Aniołem

Folkowe inspiracje– wystawa seniorek dostępna w Galerii pod Glinianym Aniołem

14 lipca 2021, godz. 10:50
Udostępnij: Kopiuj link

4 lipca w Galerii pod Glinianym Aniołem uroczyście otwarta została wystawa „Folkowe inspiracje”. Autorkami wystawionych prac są seniorki, które uczestniczyły w zdalnych i stacjonarnych zajęciach organizowanych przez MDK dla osób 60+. Niedzielne spotkanie było zwieńczeniem kilku tygodni pracy! 

Ludowość ciągle inspiruje. Widać to chociażby przeglądając pamiątki z różnych regionów polski czy design, w którym ciągle folkowe motywy gdzieś się pojawiają. W czasie prac nad wystawą „Folkowe inspiracje” również chodziło o sięgnięcie po regionalne wzory, kolory, ornamenty. Jednocześnie – powstały rzeczy zupełnie nieoczywiste, często użytkowe.

Twórcze panie od kwietnia przygotowały 5 prac, w bardzo różnej technice. Glina, decoupage, mozaiki… z każdego tworzywa powstały istne cuda! Na otwarciu wystawy można więc było zobaczyć m.in. kwietne wianki, folkowo ozdobione deseczki, czy gliniane koguciki.

Samo spotkanie otwierające „Folkowe inspiracje” niewątpliwie było dla seniorek dużym przeżyciem. Dla wielu z nich to pierwsze publiczne pokazanie swoich prac, a tym samym – podzielenie się swoją rękodzielniczą pasją. Wśród odwiedzających wystawę pojawili się najbliżsi artystek, ale również inni seniorzy i osoby zainteresowane seniorską twórczością. Na samym oglądaniu wystawy się nie skończyło! Były wspólne śpiewy, rozmowy, nie obyło się też bez pamiątkowych zdjęć.

- To wspaniałe, że mamy tak dużą grupę seniorów skupionych przy MDK na twórczej pracy. Od września wrócimy z rękodzielniczymi zajęciami dedykowanymi tej grupie. Już teraz jednak zapraszamy do zgłaszania pomysłów, potrzeb na takie działania – zapowiada Agata Woźniak-Rybka, dyrektor MDK.

Wystawę „Folkowe inspiracje” można oglądać w Galerii pod Glinianym Aniołem codziennie od 15.00 do 21.00.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu