Każdy znajdzie coś dla siebie! Lipcowe propozycje MDK

Każdy znajdzie coś dla siebie! Lipcowe propozycje MDK

14.07.2021 10:52
Czytanie treści strony dostępne

Kulturalne środy i czwartki organizowane przed Miejskim Domem Kultury w Lublińcu cieszą się popularnością wśród mieszkańców miasta! Dzięki ogromnej różnorodności z propozycji korzystają najmłodsi lublińczanie, ale i nieco starsi. Co wydarzyło się w ostatnim czasie? 

Dotychczas mieszkańcy Lublińca mogli skorzystać m.in. ze spotkań poświęconych śląskiej godce. Opowieści snute przez Marka Szołtyska – wybitnego znawcę regionu – ze spotkania na spotkanie przyciągały coraz większą liczbę odbiorców.  Jeszcze w lipcu „śląską” pałeczkę przejmuje Dariusz Niebudek. Z nim będzie można się spotkać na lekcji 15 lipca i 22 lipca – na festynie podsumowującym regionalny projekt. 

Osoby, które bardziej niż słuchać wolą działać, chętnie korzystają z warsztatów współorganizowanych przez MDK ze Stowarzyszeniem Amicus. Na dwóch spotkaniach, które odbyły się w lipcu uczestnicy przygotowali pufę z opony i wełnianą misę. W lipcu na tego typu warsztaty można się jeszcze wybrać 29 lipca – wówczas przygotowywane będą wieszaki na klucze. Uwaga! Obowiązują wcześniejsze zapisy! 
Dużym zainteresowaniem cieszy się „Letnia szkoła tańca towarzyskiego” prowadzona przez Katarzynę Koszczyk. Podstawowych kroków uczą się młodsi i starsi lublińczanie. Po całym miesiącu czwartkowych tanecznych lekcji, uczestnicy pewnie zawojują niejeden parkiet! W lipcu zajęcia taneczne przed MDK odbędą się jeszcze 15 i 29 lipca. 

Kino „Karolinka” pod chmurką na swoje seanse zaprasza w każdą środę o godz. 20.30. Okazuje się, że dla mieszkańców Lublińca ten moment jest odpowiedni na chwilę wytchnienia i odpoczynek przy dobrym filmie.  Na pierwszym pokazie widzowie obejrzeli film „Judy” z niesamowitą Renee Zelwegeer. Wkrótce na ekranie „Mój piękny syn” (14 lipca), „Pojedynek na głosy” (21 lipca) i „Amy” (28 lipca). 

Wśród propozycji na nadchodzące tygodnie lipca jest m.in. koncertu Duetu Romantica czy spektakl teatralny dla dzieci. Wszystkie wydarzenia odbywają się na skwerze przed MDK, a w razie niepogody – zostaną przeniesione na salę widowiskową. Czy słońce, czy deszcz – warto skorzystać z kulturalnej oferty domu kultury! 

Galeria: Każdy znajdzie coś dla siebie! Lipcowe propozycje MDK

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu