Każdy znajdzie coś dla siebie! Lipcowe propozycje MDK

Każdy znajdzie coś dla siebie! Lipcowe propozycje MDK

14 lipca 2021, godz. 10:52
Udostępnij: Kopiuj link

Kulturalne środy i czwartki organizowane przed Miejskim Domem Kultury w Lublińcu cieszą się popularnością wśród mieszkańców miasta! Dzięki ogromnej różnorodności z propozycji korzystają najmłodsi lublińczanie, ale i nieco starsi. Co wydarzyło się w ostatnim czasie? 

Dotychczas mieszkańcy Lublińca mogli skorzystać m.in. ze spotkań poświęconych śląskiej godce. Opowieści snute przez Marka Szołtyska – wybitnego znawcę regionu – ze spotkania na spotkanie przyciągały coraz większą liczbę odbiorców.  Jeszcze w lipcu „śląską” pałeczkę przejmuje Dariusz Niebudek. Z nim będzie można się spotkać na lekcji 15 lipca i 22 lipca – na festynie podsumowującym regionalny projekt. 

Osoby, które bardziej niż słuchać wolą działać, chętnie korzystają z warsztatów współorganizowanych przez MDK ze Stowarzyszeniem Amicus. Na dwóch spotkaniach, które odbyły się w lipcu uczestnicy przygotowali pufę z opony i wełnianą misę. W lipcu na tego typu warsztaty można się jeszcze wybrać 29 lipca – wówczas przygotowywane będą wieszaki na klucze. Uwaga! Obowiązują wcześniejsze zapisy! 
Dużym zainteresowaniem cieszy się „Letnia szkoła tańca towarzyskiego” prowadzona przez Katarzynę Koszczyk. Podstawowych kroków uczą się młodsi i starsi lublińczanie. Po całym miesiącu czwartkowych tanecznych lekcji, uczestnicy pewnie zawojują niejeden parkiet! W lipcu zajęcia taneczne przed MDK odbędą się jeszcze 15 i 29 lipca. 

Kino „Karolinka” pod chmurką na swoje seanse zaprasza w każdą środę o godz. 20.30. Okazuje się, że dla mieszkańców Lublińca ten moment jest odpowiedni na chwilę wytchnienia i odpoczynek przy dobrym filmie.  Na pierwszym pokazie widzowie obejrzeli film „Judy” z niesamowitą Renee Zelwegeer. Wkrótce na ekranie „Mój piękny syn” (14 lipca), „Pojedynek na głosy” (21 lipca) i „Amy” (28 lipca). 

Wśród propozycji na nadchodzące tygodnie lipca jest m.in. koncertu Duetu Romantica czy spektakl teatralny dla dzieci. Wszystkie wydarzenia odbywają się na skwerze przed MDK, a w razie niepogody – zostaną przeniesione na salę widowiskową. Czy słońce, czy deszcz – warto skorzystać z kulturalnej oferty domu kultury! 

Galeria: Każdy znajdzie coś dla siebie! Lipcowe propozycje MDK

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu