Festyn na zakończenie Letniej szkoły gwary śląskiej

Festyn na zakończenie Letniej szkoły gwary śląskiej

14 lipca 2021, godz. 10:57
MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Po cyklu spotkań poświęconych „godce” prowadzonych przez Marka Szołtyska i Dariusza Niebudka – czas na podsumowanie! Już 22 lipca na skwerze przed Miejskim Domem Kultury odbędzie się festyn kończący projekt „Letnia szkoła gwary śląskiej”. Co się wydarzy? 

Za uczestnikami lekcji „godki” kilka godzin obfitych w opowieści o Śląsku i po śląsku. Zwieńczeniem tych spotkań i zdobytej wiedzy będzie festyn, na który Miejski Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców! W programie m.in. koncert Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec, która pojawi się w nowych mundurach, pokaz musztry mażoretek,  a także otwarcie plenerowej wystawy dedykowanej oczywiście – śląskiej godce. Nie obędzie się bez strefy gier i zabaw dla dzieci – zespół MDK na tę okazję przygotował specjalne rozgrywki. 
Festyn poprowadzi Dariusz Niebudek  -  związany ze Śląskiem aktor teatralny i filmowy, reżyser, wokalista, konferansjer. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.00, a wstęp jest wolny.

Projekt „Letnia szkoła gwary śląskiej” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu