Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Miejski Dom Kultury dla dzieciaków w sierpniu!

Miejski Dom Kultury dla dzieciaków w sierpniu!

21 lipca 2021, godz. 8:20
MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W sierpniu Miejski Dom Kultury w Lublińcu będzie kontynuować cykl wakacyjnych zajęć dla dzieci „Uwaga! Odjazd! Podróże po polskiej kulturze”. Do jakich projektów mogą dołączyć najmłodsi mieszkańcy miasta?

Kolejny miesiąc wakacji to kolejne artystyczne wyzwania, przed którymi staną dzieci i młodzież z Lublińca. W ramach wakacyjnych zajęć, które odbywają się od 10.00 do 13.00 w Miejskim Domu Kultury, już zrealizowane zostały projekty plastyczne, rękodzielnicze, muzyczne. Już za chwilę – kolejne działania. 

2-6 sierpnia / przystanek: grafika / prowadząca: Marzena Zając 
Duchy, krasnale, góry i lasy… Uczestnicy zajęć spróbują graficznie zilustrować opowieści z różnych miejsc Polski! 

9-13 sierpnia / przystanek: zajęcia umuzykalniające / prowadząca: Laura Przystalska 
Regiony Polski pełne są inspiracji muzycznych. Tym razem uczestnicy będą wydobywać dźwięki z instrumentów, a przy okazji doświadczać czym jest dynamika, rytm, agogika, czy inne elementy dzieła muzycznego. Aby wziąć udział w zajęciach nie trzeba grać i nie trzeba posiadać żadnego instrumentu. 

16-20 sierpnia / przystanek: taniec / prowadząca: Małgorzata Prowda
Uczestnicy zajęć tanecznie przejdą przez tydzień – oczywiście w regionalnych rytmach i krokach. 

23-27 sierpnia / przystanek: plan filmowy / Monika Klimza-Gryc i Piotr Matwiejczyk 
Uczestnicy zajęć będą pracować nad elementami scenografii, scenariusza, realizacji filmu, by odkryć jak pokazać najlepszą stronę swojego miasta. 

Ze względu na bezpieczeństwo uczestników, zajęcia odbywają się w tygodniowych cyklach. Przez cały tydzień jedna stała grupa pracuje z instruktorem nad konkretnym projektem. 

Zapisy na zajęcia rozpoczynają się 26 lipca, od godz. 8.00 pod numerem telefonu: 34 351 06 87. Do pracy projektowej zapraszamy dzieci, które ukończyły 7 lat. Aby umożliwić udział w zajęciach jak największej liczbie uczestników, organizatorzy proszą o wybór jednych głównych zajęć – tych na którym dziecku najbardziej zależy. W przypadku zainteresowania innymi zajęciami – będzie można zapisać się na listę rezerwową. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu